Urszula Radwańska powalczy o kolejny tytuł

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Top Level Tennis/Karolina Grabowska / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Materiały prasowe / Top Level Tennis/Karolina Grabowska / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
zdjęcie autora artykułu

Urszula Radwańska wraz z Japonką Nagi Hanatani awansowały do półfinału turnieju rangi ITF W50 w gruzińskiej Lopocie. Duet ten ograł najwyżej rozstawione reprezentantkę gospodarzy Jekaterinę Gorgodze i Hinduskę Ankitę Rainę 6:7(1), 6:4, 10-8.

W tym tygodniu Urszula Radwańska zdecydowała się na start w kolejnym turnieju rangi ITF. Tym razem postawiła na zmagania w gruzińskiej Lopocie, gdzie rozpoczęły zmagania zarówno w singlu, jak i w deblu.

Jeżeli chodzi o turniej w grze pojedynczej, to odpadła już w drugiej rundzie. Zdecydowanie lepiej radzi sobie w podwójnej, gdzie startuje raz z Japonką Nagi Hanatani. Duet ten po raz pierwszy połączył wspólnie siły, ale dotarł do finału. A to za sprawą triumfu nad najwyżej rozstawionymi Gruzinką Jekateriną Gorgodze i Hinduską Ankitą Rainą 6:7(1), 6:4, 10-8.

W premierowej odsłonie Gorgodze i Raina prowadziły 4:2, ale wówczas rywalki wygrały trzy gemy z rzędu. Do samego końca partii nie doszło do przełamań, ale Radwańska i Hanatani nie wykorzystały piłki setowej przy serwisie przeciwniczek.

ZOBACZ WIDEO: Pierwsza edycja gali Herosi WP SportoweFakty za nami. Zobacz, kto wygrał

O końcowym wyniku zadecydował tie-break, który był jednostronny. Polka i Japonka zdobyły tylko i wyłącznie jeden punkt i to w momencie, gdy przegrywały 0-4. Tym samym ostatecznie poległy 1-7.

II partia miała inny przebieg, bo zakończyła się po dziesięciu gemach. Od stanu 3:1 dla Gruzinki i Hinduski rozpoczęła się dominacja ze strony rywalek. W efekcie Radwańska wraz z Hanatani wyszły na 5:3, dzięki czemu przy swoim podaniu zakończyły seta.

O tym, kto zagra w finale zadecydował super tie-break. W nim lepszy start zanotował polsko-japoński duet (2-0), ale wówczas cztery punkty z rzędu zdobyły rywalki. Jednak tym samym były w stanie popisać się Radwańska i Hanatani (7-5). Wyrównana walka trwała do samego końca, ale od wyniku 8-8 Gorgodze i Raina nie poprawiły swojego dorobku i tym samym uległy.

Już w piątek, 26 kwietnia Radwańska i Hanatani powalczą o tytuł. Ich przeciwniczkami będą rozstawione z "dwójką" Słowaczka Viktoria Hruncakova i Czeszka Tereza Valentova.

ITF Lopota:

półfinał gry podwójnej:

Urszula Radwańska (Polska) / Nagi Hanatani (Japonia) - Jekaterina Gorgodze (Gruzja, 1) / Ankita Raina (Indie, 1) 6:7(1), 6:4, 10-8

Źródło artykułu: WP SportoweFakty