Długa batalia na korcie Katarzyny Kawy

Polka nie podbije Challengera we francuskim Saint Malo. W pierwszym meczu została pokonana przez Zeynep Sonmez. Konfrontacja, z udziałem Katarzyny Kawy, zakończyła się po ponad 2,5 godzinie gry.

Katarzyna Kawa Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
W cieniu turnieju WTA w Madrycie jest rozgrywany między innymi Challenger na kortach ziemnych we francuskim Saint Malo. Na początku drabinki Katarzyna Kawa trafiła na Zeynep Sonmez z Turcji, która jest notowana na 161. miejscu w rankingu WTA. To wciąż młoda 21-letnia tenisistka, która stara się wspinać w tenisowej hierarchii.

Rywalizacja zakończyła się po ponad 2,5 godzinie walki. W pierwszym i decydującym, trzecim secie lepsza okazała się Zeynep Sonmez. Młoda Turczynka dobrze wytrzymała trudy meczu z Katarzyną Kawą i ostatecznie to ona postawiła na swoim. W decydującym secie w aż siedmiu z 10 gemów wygrała tenisistka odbierająca. Turczynka o raz więcej utrzymała własne podanie i wygrała 6:4.

Polka wcześnie zakończyła występ w Saint Malo, a przed Turczynką jest trudne zadanie. W drugiej rundzie spotka się na korcie z rozstawioną z numerem pierwszym nadzieją gospodarzy Challengera. Zeynep Sonmez spróbuje sprawić niespodziankę w meczu z Clarą Burel.

WTA Challenger Saint Malo:

I runda gry pojedynczej:

Zeynep Sonmez (Turcja) - Katarzyna Kawa (Polska) 7:6 (4), 6:4, 4:6

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Katarzyna Kawa rozczarowała w Challengerze w Saint Malo?