Maks Kaśnikowski lepszy od tenisowego obieżyświata

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Invest in Szczecin Open / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski
Materiały prasowe / Invest in Szczecin Open / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski
zdjęcie autora artykułu

Maks Kaśnikowski podniósł się po ostatnich niepowodzeniach i dzięki zwycięstwu z Oliverem Crawfordem awansował do drugiej rundy Challengera w Francavilla.

Po serii trzech porażek i krótkich przygodach w Oeiras i w Ostrawie reprezentant Polski wybrał się do włoskiego Francavilla. W Challengerze wystartował od razu w turnieju głównym i rozegrał pierwszy mecz w poniedziałek.

Przeciwnikiem Maksa Kaśnikowskiego był Oliver Crawford. Choć jest Brytyjczykiem, to dopiero w maju rozegrał pierwszy w sezonie mecz w Europie. Poprzednio grał na Starym Kontynencie we wrześniu 2023 roku. Później startował w Afryce, Ameryce Północnej i Południowej, Australii i Oceanii, a także w Azji. Tenisowy obieżyświat znalazł się po swoich wojażach na 195. miejscu w rankingu ATP.

Pierwszy set został zdominowany przez Maksa Kaśnikowskiego. Choć to Brytyjczyk przystąpił do turnieju z rozstawieniem, a Polak bez, to atuty były po stronie tego drugiego. Maks Kaśnikowski odjechał na 3:0, a po krótkiej przerwie ponownie wygrał trzy gemy z rzędu i zwyciężył 6:1. Oliver Crawford musiał zbierać się do walki po niepowodzeniu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gola zapamięta do końca życia. Co tam się stało?!

Druga partia była niemal dwa razy dłuższa, ale również zakończyła się sukcesem Maksa Kaśnikowskiego. Rozdrażniony przeciwnik odebrał podanie Polakowi i zdobył prowadzenie 2:0, ale niebawem doszło do przełamania powrotnego, a tenisiści pilnowali własnego podania do stanu 5:5. Na decydujące przyspieszenie było stać Polaka, który zwyciężył 7:5 i awansował do drugiej rundy.

Drugim przeciwnikiem wygranego tenisisty będzie Franco Agamenone.

ATP Challenger Francavilla:

I runda gry pojedynczej:

Maks Kaśnikowski (Polska) - Oliver Crawford (Wielka Brytania, 7) 6:1, 7:5

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty