Magda Linette zatrzymana. Kiedy zagra następny mecz?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Johannes Simon / Na zdjęciu: Magda Linette
Getty Images / Johannes Simon / Na zdjęciu: Magda Linette
zdjęcie autora artykułu

Magda Linette rozegrała trzy mecze w turnieju na kortach ziemnych w Strasburgu. W czwartek przeciwniczką Polki była Madison Keys i okazała się mocniejsza. Tym samym Polka czeka już na rozpoczęcie wielkoszlemowego Roland Garros.

W tym artykule dowiesz się o:

Turniej w Strasburgu był dla Magdy Linette czwartym przystankiem na kortach ziemnych w sezonie. W tej części roku poprawiła się w porównaniu z nieudanymi startami na kortach twardych. W Rouen doszła do finału, po czym wysoko zawieszała poprzeczkę przeciwniczkom w Madrycie i w Rzymie.

W drodze do ćwierćfinału w Strasburgu reprezentantka Polski eliminowała Soranę Cirsteę i Jekaterinę Aleksandrową. Konfrontacja z Rumunką zakończyła się po dwóch setach, a w meczu z Aleksandrową potrzebne było odwrócenie wyniku po niepowodzeniu w pierwszej partii.

W czwartek przeciwniczką Magdy Linette była rozstawiona z numerem czwartym Madison Keys. We wcześniejszych turniejach Amerykanka pokazywała wysoką formę. Była zatrzymywana zarówno w Madrycie, jak również w Rzymie przez późniejszą triumfatorkę obu imprez Igę Świątek. Liderka rankingu WTA obchodziła się z Madison Keys dość bezwzględnie. W czwartek, dla odmiany, Amerykanka była wyraźnie lepsza niż Magda Linette.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gola zapamięta do końca życia. Co tam się stało?!

Następnym turniejem z udziałem Magdy Linette będzie już wielkoszlemowy Roland Garros. Rywalizacja w drabince głównej rozpocznie się w niedzielę 26 maja. Magda Linette postara się po raz drugi w karierze dostać do drugiego tygodnia turnieju wielkoszlemowego. Na początek zagra z Ludmiłą Samsonową, a dokładna data tego meczu nie jest jeszcze znana.

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty