Zmiana w Pucharze Lavera. Legenda zastąpi legendę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Andre Agassi
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Andre Agassi
zdjęcie autora artykułu

Andre Agassi będzie nowym kapitanem drużyny Reszty Świata w Pucharze Lavera. Od przyszłego roku Amerykanin zastąpi w tej roli swojego rodaka, Johna McEnroe'a.

W tym artykule dowiesz się o:

John McEnroe pełni rolę kapitana drużyny Reszty Świata od początku Pucharu Lavera, w sezonie 2017. Tegoroczna edycja będzie jednak dla niego ostatnią. Zastąpi go inna legendarna postać amerykańskiego tenisa, Andre Agassi.

- Chcę pogratulować Andre. Wiem, że to właściwy człowiek na to stanowisko. Będę mu kibicował i wspierał. Puchar Lavera to dla mnie niesamowite zawody, których uwielbiam być częścią - powiedział McEnroe, cytowany przez oficjalną stronę internetową turnieju.

Agassi to jedna z największych postaci tenisa przełomu XX i XXI wieku. Zdobył osiem tytułów wielkoszlemowych, w tym jest jednym z ośmiu w historii singlistów, którzy przynajmniej jeden raz wygrali każdy turniej Wielkiego Szlema. Jest także mistrzem olimpijskim z 1996 roku oraz przez 101 tygodni zajmował pozycję lidera rankingu ATP.

- Jestem naprawdę zaszczycony. Rywalizacja w Pucharze Lavera wykracza poza schematy. Jesteś z zespołem, chłopakami z drużyny, których szanujesz, i każdy ma swoje obowiązki. Dla mnie kluczem będzie zrozumienie i zarządzanie potrzebami graczy przez cały rok, aby móc wybrać takie zestawienie, które zapewni nam największe szanse na zwycięstwo - stwierdził Agassi.

Nadchodząca edycja Pucharu Lavera, która zostanie rozegrana w dniach 20-22 września w Berlinie, będzie pożegnaniem McEnroe'a. Agassi w roli kapitana zadebiutuje w 2025 roku, gdy turniej odbędzie się w San Francisco.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Źródło artykułu: WP SportoweFakty