Hubert Hurkacz poznał kolejnego rywala. Amerykanin na drodze Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Brandon Nakashima będzie rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych wielkoszlemowego Roland Garros 2024. W niedzielę Amerykanin w czterech setach pokonał rodaka, Nicolasa Moreno de Alborana.

Spośród 13 reprezentantów USA, którzy stanęli na starcie Roland Garros 2024, dwóch z nich trafiło na siebie już w I rundzie. Byli to Brandon Nakashima i Nicolas Moreno de Alboran, posiadacz dzikiej karty. Po prawie trzygodzinnym pojedynku lepszy okazał się bardziej doświadczony i wyżej notowany 22-letni Nakashima, który zwyciężył 6:1, 6:7(6), 6:3, 6:2.

Nakashima przystąpił do meczu jako faworyt i potwierdził to w pierwszej partii, w której stracił zaledwie gema. W drugiej jednak nie potrafił znaleźć sposobu na przełamanie Moreno de Alborana, nie wykorzystał też piłki setowej w tie breaku i przegrał tę odsłonę.

Od trzeciego seta 22-latek z San Diego znów jednak przejął inicjatywę na korcie. Skutecznie serwował, a w wymianach był postacią dominującą i posyłał wiele zagrań kończących. W efekcie w tej fazie meczu oddał rodakowi tylko pięć gemów i to on wyszedł zwycięsko z amerykańskiego pojedynku o awans do II rundy Roland Garros 2024.

Mecz trwał dwie godziny i 51 minut. W tym czasie Nakashima zaserwował 13 asów, ani razu nie został przełamany, wykorzystał pięć z 15 break pointów, posłał aż 54 zagrania kończące i popełnił tylko 17 niewymuszonych błędów.

Tym samym Nakashima został rywalem w II rundzie rozstawionego z numerem ósmym Huberta Hurkacza. Będzie to pierwszy oficjalny mecz pomiędzy tymi tenisistami.

22-letni Nakashima aktualnie zajmuje 68. miejsce w rankingu ATP. Najwyżej był 43. W trwającej od 2019 roku zawodowej karierze zdobył jeden tytuł w głównym cyklu - w sezonie 2022 w rodzinnym San Diego - oraz zagrał w dwóch finałach. Jego najlepszym wielkoszlemowym rezultatem jest 1/8 finału Wimbledonu 2022.

Mecz Hurkacza z Nakashimą odbędzie się w środę.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 53,478 mln euro niedziela, 26 maja

I runda gry pojedynczej: Brandon Nakashima (USA) - Nicolas Moreno de Alboran (USA, WC) 6:1, 6:7(6), 6:3, 6:2

Źródło artykułu: WP SportoweFakty