Porażka Magdy Linette. Kiedy następny mecz Polki?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette
zdjęcie autora artykułu

Magda Linette rozegrała w poniedziałek mecz z Ludmiłą Samsonową na początku drabinki Roland Garros. Wcześnie odpadła z gry pojedynczej, pokaże się jeszcze w deblu.

W tym artykule dowiesz się o:

Magda Linette startowała w tegorocznym Roland Garros bez rozstawienia. Polka znajduje się na 50. miejscu w rankingu WTA, a na początku drabinki trafiła na Ludmiłę Samsonową. Reprezentantka Rosji to turniejowy numer 17.

Poniedziałkowy mecz był drugim w historii Magdy Linette z Ludmiłą Samsonową. W 2022 roku poznanianka przegrała z wychowaną we Włoszech zawodniczką w dwóch setach na korcie twardym w Charleston. Tym razem tenisistki spotkały się na mączce w Paryżu i efekt był taki sam. Polka przegrała w nieco ponad godzinę.

Magda Linette nie była faworytką, choć prezentowała się pozytywnie we wcześniejszych turniejach na kortach ziemnych. Znacznie lepiej niż w części sezonu na nawierzchni twardej.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gola zapamięta do końca życia. Co tam się stało?!

Lepsza tenisistka zagra w drugiej rundzie z Amandą Anisimovą. Magda Linette zgłosiła się jeszcze do turnieju deblistek, w którym wystąpi wspólnie z Bernardą Perą. W singlu będzie grać już na kortach trawiastych w okresie przygotowań do Wimbledonu.

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty