Dwa sety w meczu Magdaleny Fręch z Rosjanką

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Johannes Simon / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Getty Images / Johannes Simon / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

Magdalena Fręch postraszyła wyżej notowaną Darię Kasatkinę, ale tylko w pierwszym secie. Rosjanka zwyciężyła 7:5, 6:1 i zameldowała się w drugiej rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa.

Na zdecydowanie najtrudniejszą przeciwniczkę z reprezentantów Polski trafiła Magdalena Fręch. W końcu zmagania w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie zainaugurowała spotkaniem z Rosjanką Darią Kasatkiną, czyli 13. tenisistką światowego rankingu WTA.

Obie zawodniczki spotkały się ze sobą po raz trzeci w karierze, a pierwszy na korcie ziemnym. Wcześniej za każdym razem zwyciężała Kasatkina i tym razem również wyżej notowana tenisistka odprawiła Polkę (7:5, 6:2).

Nasza tenisistka bardzo szybko została przełamana, ponieważ już w trzecim gemie. Błędy z jej strony, a także kończący drajw ze strony Rosjanki sprawiły, że ta zwyciężyła do zera. Jednak Fręch była w stanie momentalnie odrobić stratę.

Od tego momentu przez dłuższy czas obie tenisistki były nieuchwytne przy swoich gemach serwisowych. Zapowiadało się zatem, że o końcowym wyniku zadecyduje tie-break, gdy przy stanie 5:5 Polka miała trzy okazję, utrzymać podanie i postawić pod ścianą rywalkę.

Ostatecznie jednak Fręch roztrwoniła przewagę i po raz drugi w secie została przełamana. W kolejnym gemie Kasatkina dopięła swego przy drugiej piłce setowej, ponieważ jej przeciwniczka popełniła błąd.

Po 54 minutach walki nasza tenisistka skapitulowała, ale można było mieć nadzieję, że jeszcze będzie w stanie wskórać coś w drugim secie. Jednak już na starcie nie wykorzystała dwóch okazji na utrzymanie podania i to się zemściło, ponieważ po tym, jak wpakowała forhend w siatkę zrobiło się 1:0 dla rywalki.

Na szczęście Fręch momentalnie odrobiła stratę i wróciła do gry. Na kolejnego gema trzeba było jednak poczekać z uwagi na przerwę medyczną podyktowaną problemami zdrowotnymi Rosjanki, która źle postawiła stopę na korcie. Mimo to była w stanie kontynuować rywalizację.

Kasatkina szybko pokazała, że po problemach zdrowotnych nie ma śladu. Piorunujący return przy trzecim break poincie sprawił, że doszło do trzeciego przełamania w secie, a drugiego na jej korzyść. Chwilę później utrzymała serwis i wyszła na 3:1.

Chyba nikt nie spodziewał się, że po przerwie medycznej zacznie się koncert ze strony Rosjanki. A ten ostatecznie miał miejsce, bo udało jej się wygrać łącznie pięć gemów z rzędu. Przy kolejnym break poincie Kasatkiny bekhend Fręch zatrzymał się na siatce i wówczas doszło do kolejnego przełamania, po którym faworytka miała autostradę do zwycięstwa.

Chwilę później wyżej notowana tenisistka musiała bronić dwóch break pointów, ale z pomocą przyszła jej Polka, która zanotowała dwie pomyłki z rzędu. Szansa na odrobienie części strat przeszła jej koło nosa, bo 13. rakieta świata utrzymała podanie asem serwisowym. W kolejnym gemie wypracowała sobie dwie piłki meczowe i już przy pierwszej Fręch przestrzeliła z bekhendu.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 53,478 mln euro wtorek, 28 maja