Pokonała Magdalenę Fręch, odpadła kilka dni później

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Daria Kasatkina

Rozstawiona z numerem 10. Daria Kasatkina odpadła z Roland Garros w drugiej rundzie. W czwartek awansowały między innymi Jasmine Paolini oraz Warwara Graczewa.

W pierwszej rundzie turnieju Daria Kasatkina wyeliminowała Magdalenę Fręch. Z Polką rozprawiła się w dwóch setach, ale okazało się to jej jedyne zwycięstwo w grze pojedynczej w Roland Garros. W czwartek rozstawiona z numerem 10. Daria Kasatkina uznała wyższość Peyton Stearns. Amerykanka zwyciężyła w pierwszym secie 7:5, a następnie poszła za uderzeniem i potwierdziła wyższość wynikiem 6:2 w drugiej partii.

Jasmine Paolini wygrała z inną Amerykanką. Rozstawiona z numerem 12. Włoszka okazała się lepsza w dwusetowym meczu niż Hailey Baptiste. Nie była to kompletnie jednostronna konfrontacja. Jasmine Paolini rozegrała 10 gemów w zakończonym wynikiem 6:4 pierwszym secie. Jeszcze dłuższa była druga partia, którą Włoszka zakończyła akcją na 8-6 w tie-breaku. Następną przeciwniczką zawodniczki z Italii będzie Bianca Andreescu po zwycięstwie z Anną Kalinską.

Warwara Graczewa nie zwolniła po wyeliminowaniu Marii Sakkari. Ku zadowoleniu publiczności w Paryżu zwyciężyła również z Bernardą Perą. Pojedynek zakończył się po niespełna godzinie, a Warwara Graczewa oddała przeciwniczce tylko cztery gemy w dwóch setach. Bernarda Pera musi koncentrować się na grze podwójnej, w której gra wspólnie z Magdą Linette.

W czwartek wieczorem odpadły w sumie cztery rozstawione tenisistki. Poza wspomnianymi Darią Kasatkiną i Anną Kalinską również Wiktoria Azarenka i Anastazja Pawluczenkowa. Białorusinka przegrała z Mirrą Andriejewą, a Rosjanka poniosła porażkę z Aną Bogdan.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 53,478 mln euro czwartek, 30 maja

II runda gry pojedynczej:

Peyton Stearns (USA) - Daria Kasatkina (10) 7:5, 6:2 Jasmine Paolini (Włochy, 12) - Hailey Baptiste (USA) 6:4, 7:6 (6) Warwara Graczewa (Francja) - Bernarda Pera (USA) 6:1, 6:3 Bianca Andreescu (Kanada) - Anna Kalinska (23) 1:6, 7:5, 6:3 Ana Bogdan (Rumunia) - Anastazja Pawluczenkowa (20) 6:4, 6:4 Mirra Andriejewa - Wiktoria Azarenka (19) 6:3, 3:6, 7:5

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty