Ukrainiec wygrał turniej w Polsce. Dobra postawa Biało-Czerwonych

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lotto PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Oleg Prihodko
Materiały prasowe / Lotto PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Oleg Prihodko
zdjęcie autora artykułu

W niedzielę zakończyła się rywalizacja w zawodach rangi ITF World Tennis Tour o puli nagród 15 tys. dolarów w Kozerkach pod Grodziskiem Mazowieckim. Z tytułu cieszył się Ukrainiec Oleg Prihodko. Spośród Polaków najlepiej spisał się Paweł Juszczak.

Zawody w Kozerkach wchodzą w skład cyklu Lotto PZT Polish Tour. W głównej drabince znalazło się 11 polskich tenisistów. Na etapie I rundy zakończyli występ Filip Kosiński, Jakub Krawczyk, Jasza Szajrych, Marcel Zieliński i Fryderyk Lechno-Wasiutyński. Po jednym meczu wygrali Alan Bojarski oraz powracający do rywalizacji po problemach zdrowotnych Kacper Żuk.

W ćwierćfinale wystąpiło zatem czterech Biało-Czerwonych. Zwycięstwo odniósł tylko Paweł Juszczak, który pokonał Piotra Siekanowicza 6:0, 6:2. Szymon Kielan przegrał z Ukraińcem Władysławem Orłowem 6:7(5), 0:6. Natomiast Filip Pieczonka stoczył trzysetowy bój z Ignacio Monzonem. Ostatecznie oznaczony drugim numerem Argentyńczyk wygrał 7:6(5), 1:6, 6:4.

Na etapie półfinału z Monzonem zmierzył się Juszczak. Polak nie dokończył jednak tego pojedynku, bowiem skreczował przy stanie 4:5 w pierwszym secie. W drugim półfinale Oleg Prihodko rozgromił swojego rodaka Orłowa 6:0, 6:3. O tytuł zagrali zatem Phihodko i Monzon. Niedzielny pojedynek wygrał 6:2, 6:4 reprezentant naszych wschodnich sąsiadów, który tym samym sięgnął po czwarte singlowe zawodowe mistrzostwo.

ZOBACZ WIDEO: Zachwyty nad urodą Joanny Jóźwik. "Moje osiągnięcia są sprawą drugorzędną?"

Po tytuł w grze podwójnej sięgnęli natomiast najwyżej rozstawieni Władysław Orłow i Daniel Paty. Ukraińsko-czeski duet zwyciężył polską parę Adam Bajurko i Paweł Juszczak 6:0, 7:6(1).

- Niestety miałem problemy żołądkowe, które mocno mi się dały we znaki podczas meczu z Argentyńczykiem. W pewnym momencie musiałem zejść z kortu i zrezygnować z dalszej gry. Po dłuższym odpoczynku zmobilizowałem się, żeby powalczyć o tytuł w deblu razem z Adamem. Pierwszy set nam trochę uciekł, a drugim było dużo walki, ale rywale okazali się lepsi - stwierdził Juszczak (cytat za PZT).

Już w najbliższym tygodniu odbędą się dwa turnieje zaliczane do cyklu Lotto PZT Polish Tour. Panowie będą rywalizować w Koszalinie, natomiast panie w Gdańsku.

ITF M15 Kozerki Tour, Grodzisk Mazowiecki (Polska) ITF World Tennis Tour, kort ziemny, pula nagród 15 tys. dolarów

GRA POJEDYNCZA

finał gry pojedynczej:

niedziela, 9 czerwca

Oleg Prihodko (Ukraina, 5) - Ignacio Monzon (Argentyna, 2) 6:2, 6:4

półfinał gry pojedynczej:

sobota, 8 czerwca

Oleg Prihodko (Ukraina, 5) - Władysław Orłow (Ukraina, 3) 6:0, 6:3 Ignacio Monzon (Argentyna, 2) - Paweł Juszczak (Polska, 4) 5:4 i krecz

ćwierćfinał gry pojedynczej:

piątek, 7 czerwca

Oleg Prihodko (Ukraina, 5) - Maik Steiner (Niemcy) 6:2, 6:3 Władysław Orłow (Ukraina, 3) - Szymon Kielan (Polska, Q) 7:6(5), 6:0 Paweł Juszczak (Polska, 4) - Piotr Siekanowicz (Polska, Q) 6:0, 6:2 Ignacio Monzon (Argentyna, 2) - Filip Pieczonka (Polska, WC) 7:6(5), 1:6, 6:4

GRA PODWÓJNA

finał gry podwójnej:

sobota, 8 czerwca

Władysław Orłow (Ukraina, 1) / Daniel Paty (Czechy, 1) - Adam Bajurko (Polska) / Paweł Juszczak (Polska) 6:0, 7:6(1)

półfinał gry podwójnej:

piątek, 7 czerwca

Władysław Orłow (Ukraina, 1) / Daniel Paty (Czechy, 1) - Francesco Ferrari (Włochy) / Federico Valle (Włochy) 6:3, 7:5

Adam Bajurko (Polska) / Paweł Juszczak (Polska) - James Markiewicz (Wielka Brytania) / Maik Steiner (Niemcy) 7:6(4), 6:3

Czytaj także: Iga Świątek znów mistrzynią Rolanda Garrosa! Nokaut w finale Czesi mają kolejne talenty. Historyczny finał Rolanda Garrosa

Źródło artykułu: WP SportoweFakty