Wystartował sezon na trawie. Młodzi i Niemcy bohaterami pierwszego dnia w Stuttgarcie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Matt Turner / Na zdjęciu: Jack Draper
PAP/EPA / Matt Turner / Na zdjęciu: Jack Draper

Utalentowani Jack Draper i Hamad Medjedović awansowali do II rundy rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 w Stuttgarcie. W poniedziałek wygrali też reprezentanci gospodarzy - Dominik Koepfer i Yannick Hanfmann.

Niespełna 20 godzin po najważniejszym meczu w sezonie gry na mączce, finale Rolanda Garrosa, ruszył kolejny okres w tenisowych rozgrywkach - na trawie. W inauguracyjnym spotkaniu, rozpoczętym w poniedziałek kilka minut po 11:00, Jack Draper pokonał 7:6(4), 7:6(5) Sebastiana Ofnera i awansował do II rundy turnieju ATP w Stuttgarcie.

Mecz był bardzo wyrównany. Tenisiści przez cały mecz znakomicie spisywali się przy własnych serwisach i w obu setach doszło do tie breaków. W nich minimalnie lepszy okazywał się rozstawiony z numerem szóstym Draper i dzięki temu po 100 minutach rywalizacji mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

- Dobrze jest wrócić na trawę. Myślę, że był to naprawdę dobry mecz. Obaj graliśmy czysto i na wysokim poziomie - skomentował, cytowany przez atptour.com, 22-letni Draper, który w poniedziałek zaserwował osiem asów i posłał 20 uderzeń kończących.

Udanie na trawie rozpoczął też inny młody tenisista, Hamad Medjedović. 20-letni Serb, posiadacz dzikiej karty, pokonał 6:7(3), 6:1, 6:4 Fabiana Marozsana i wygrał pierwszy w karierze mecz w głównym cyklu na zielonej nawierzchni. O kolejne zwycięstwo powalczy z rozstawionym z numerem trzecim Aleksandrem Bublikiem.

Powody do zadowolenia w poniedziałek mieli też miejscowi kibice. Dominik Koepfer obronił dwa meczbole i po decydującym tie breaku uporał się z Zhizhenem Zhangiem. Z kolei w niemieckim pojedynku Yannick Hanfmann oddał sześć gemów występującemu z dziką kartą Henriemu Squire'owi i wywalczył prawo gry w 1/8 finału z broniącym tytułu Francesem Tiafoe'em, turniejową "czwórką".

Boss Open, Stuttgart (Niemcy) ATP 250, kort trawiasty, pula nagród 734,9 tys. euro poniedziałek, 10 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Jack Draper (Wielka Brytania, 6) - Sebastian Ofner (Austria) 7:6(4), 7:6(5) Dominik Koepfer (Niemcy) - Zhizhen Zhang (Chiny) 4:6, 7:6(5), 7:6(6) Yannick Hanfmann (Niemcy) - Henri Squire (Niemcy, WC) 6:3, 6:3 Hamad Medjedović (Serbia, WC) - Fabian Marozsan (Węgry) 6:7(3), 6:1, 6:4

wolne losy: Alexander Zverev (Niemcy, 1); Ben Shelton (USA, 2); Aleksander Bublik (Kazachstan, 3); Frances Tiafoe (USA, 4)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty