Udany start Hurkacza. Sprawdź, kiedy i z kim zagra kolejny mecz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Giampiero Sposito / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Getty Images / Giampiero Sposito / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz ma za sobą pierwsze spotkanie na kortach trawiastych w turnieju rangi ATP 500 w Halle. Nasz tenisista odprawiła Włocha Flavio Cobolliego 7:5, 7:6(2). Zarówno na kolejnego przeciwnika, jak i na następny mecz musi teraz poczekać.

W wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie Hubert Hurkacz dotarł do czwartej rundy. Wówczas nasz tenisista rywalizował z Bułgarem Grigorem Dimitrowem i po raz kolejny nie udało mu się znaleźć na niego sposobu. Polak przegrał w trzech setach.

Pierwotnie 9. tenisista światowego rankingu ATP miał od razu rozpocząć zmagania na kortach trawiastych, ale po występie w Paryżu postanowił zmienić plany. Wrocławianin wycofał się z turnieju rangi ATP 250 w Stuttgarcie.

W poniedziałek, 17 czerwca rozegrał natomiast pierwsze spotkanie na trawie w ramach imprezy rangi ATP 500 w Halle. To właśnie tam w 2022 roku nie miał sobie równych i sięgnął po tytuł. Rok temu poradził sobie zdecydowanie gorzej, bo odpadł już w drugiej rundzie.

W pierwszej rundzie zmagań rywalem Hurkacza był Flavio Cobolli. Pojedynek z Włochem nasz tenisista zakończył w dwóch setach, triumfując 7:5, 7:6(2) - relacja TUTAJ. Teraz przyjdzie mu jednak poczekać, zanim rozegra kolejne spotkanie.

Polak wróci do gry w środę. To właśnie w tym dniu rozegrane zostaną mecze drugiej rundy, w której na ten moment niewiadomą jest, z kim się zmierzy. Jego przeciwnik będzie występujący w Halle z dziką kartą Brazylijczyk Joao Fonseca lub kwalifikant Australijczyk James Duckworth. Ich pojedynek zaplanowano na wtorek.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty