Perfekcyjna akcja Huberta Hurkacza. Świetnie to zrobił [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Tennis TV / Hubert Hurkacz w meczu z Flavio Cobollim
Twitter / Tennis TV / Hubert Hurkacz w meczu z Flavio Cobollim
zdjęcie autora artykułu

Hubert Hurkacz rozpoczął w poniedziałek część sezonu na kortach trawiastych. Grał nierówno, ale kiedy podkręcał tempo, był nie do pokonania dla Flavio Cobollego. Kilka akcji Polaka zrobiło duże wrażenie na widzach.

W tym artykule dowiesz się o:

Hubert Hurkacz rozpoczął część sezonu na kortach trawiastych od zwycięstwa. W pierwszym meczu w turnieju w Halle pokonał w dwóch setach Flavio Cobollego. Przeciwnik z Włoch próbował sprawić niespodziankę i wyeliminować rozstawionego Polaka, ale w pierwszej partii skończyło się wynikiem 7:5, a druga runda została podsumowana tie-breakiem.

Wrocławianin zagrał dość nierówno, co można było wytłumaczyć aklimatyzacją na korcie trawiastym. Hubert Hurkacz rozgrywał wcześniejsze turnieje na mączce. W decydujących momentach obu setów Polak potrafił przyspieszyć i wypunktować młodego zawodnika urodzonego we Florencji.

Hubert Hurkacz efektownie zakończył pierwszego seta. W dwóch ostatnich akcjach ruszył do siatki i popisał się widowiskowymi zagraniami. Flavio Cobolii, choć kilkakrotnie potrafił ominąć przeciwnika, to tym razem okazał się bezradny.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gola zapamięta do końca życia. Co tam się stało?!

Akcja, którą można zobaczyć na profilu Tennis TV, można nazwać perfekcyjną Huberta Hurkacza. Polak przeszedł w niej z głębokiej obrony do ataku. Zrobił to dzięki celnemu lobowi. Rozstawiony zawodnik zaczął dystansować Włocha i po kilku sekundach ruszył do siatki. Zakończenie akcji było "wisienką na torcie".

Zobacz efektowną akcję Huberta Hurkacza z meczu z Flavio Cobollim:

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty