Dwa sety w hicie na Majorce. Debiutanckie zwycięstwa

PAP/EPA / Caroline Blumberg / Na zdjęciu: Gael Monfils

Gael Monfils w dwóch setach pokonał Dominika Thiema w I rundzie turnieju ATP 250 na Majorce. Debiutanckie zwycięstwa w głównym cyklu na kortach trawiastych odnieśli Luciano Darderi i Aleksander Szewczenko.

Mecz pomiędzy Gaelem Monfilsem a Dominikiem Thiemem, dwoma popularnymi i ciekawie grającymi, lecz znajdującymi się w ostatniej fazie karier tenisistami, był hitem I rundy turnieju ATP na Majorce. Spotkanie dostarczyło wrażeń, jednak zakończyło się w dwóch setach. Po 78 minutach rywalizacji Francuz zwyciężył 6:3, 7:6(3) i pokonał Austriaka pierwszy raz w ich siódmej konfrontacji.

Rozstawiony z numerem szóstym Monfils w poniedziałek zaserwował 13 asów, posłał 25 zagrań kończących, wykorzystał jednego z pięciu break pointów i ani razu nie dał się przełamać. W II rundzie 37-latek z Paryża zmierzy się z Roberto Carballesem, z którym przegrał przed trzema laty w Belgradzie.

Oznaczony "piątką" Luciano Darderi zaserwował 11 asów i pokonał 7:5, 7:5 Pedro Martineza. Dla Włocha to debiutanckie zwycięstwo w głównym cyklu na kortach trawiastych. O kolejną wygraną powalczy z Sebastianem Ofnerem, który po decydującym tie breaku ograł innego Hiszpana, Jaume Munara.

Z premierowego zwycięstwa w cyklu ATP Tour na zielonej nawierzchni cieszył się też Aleksander Szewczenko, który okazał się lepszy od kwalifikanta Constanta Lestienne'a i teraz zagra z Alejandro Tabilo. Z kolei Fabio Fognini, posiadacz dzikiej karty, pokonał Gijsa Brouwera, "szczęśliwego przegranego" z eliminacji, i odniósł pierwsze zwycięstwo na trawie od Wimbledonu 2021.

Inauguracyjnym przeciwnikiem najwyżej rozstawionego Bena Sheltona został Rinky Hijikata. Australijczyk, niespodziewany zeszłotygodniowy ćwierćfinalista imprezy "500" w Londynie, wykorzystał cztery z 18 break pointów i wygrał 6:2, 2:6, 7:5 z Luką Nardim.

Mallorca Championships, Majorka (Hiszpania)
ATP 250, kort trawiasty, pula nagród 1,005,3 mln euro
poniedziałek, 24 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Luciano Darderi (Włochy, 5) - Pedro Martinez (Hiszpania) 7:5, 7:5
Gael Monfils (Francja, 6) - Dominic Thiem (Austria, WC) 6:3, 7:6(3)
Sebastian Ofner (Austria) - Jaume Munar (Hiszpania) 3:6, 6:4, 7:6(4)
Rinky Hijikata (Australia) - Luca Nardi (Włochy) 6:2, 2:6, 7:5
Aleksander Szewczenko (Kazachstan) - Constant Lestienne (Francja, Q) 7:5, 7:6(5)
Fabio Fognini (Włochy, WC) - Gijs Brouwer (Holandia, LL) 7:6(4), 7:6(5)

wolne losy: Ben Shelton (USA, 1); Ugo Humbert (Francja, 2); Adrian Mannarino (Francja, 3); Alejandro Tabilo (Chile, 4)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty