Świetne eliminacje Olafa Pieczkowskiego. Zagra w głównej drabince

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Olaf Pieczkowski
Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Olaf Pieczkowski

Olaf Pieczkowski po pokonaniu najwyższej rozstawionego w kwalifikacjach Szwajcara Damiena Wengera 7:6(7), 6:0 awansował do głównej drabinki challengera 50 w Troyes. W niej zmierzy się z Corentinem Denollym.

Spotkanie Olafa Pieczkowskiego w ramach finałowej rundy kwalifikacji zostało wyznaczone przez organizatorów jako pierwsze na korcie centralnym. Rywalem 20-latka z Olsztyna był Szwajcar Damien Wenger, rozstawiony w eliminacjach z numerem pierwszym.

Mecz rozpoczął się od dwóch pewnych utrzymań serwisu z obu stron. Jako pierwszy szansę na przełamanie miał Szwajcar i udało mu się ją wykorzystać. Niedługo później nastąpiło przełamanie powrotne, lecz Polakowi ponownie został odebrany serwis. Przy wyniku 5:4 po wygraną w secie serwował wyżej sklasyfikowany z zawodników.

Pieczkowski, pomimo dwóch niewykorzystanych break pointów z rzędu, zdołał odrobić przełamanie i równał stan seta na po 5. Obaj tenisiści pewnie wygrali swoje kolejne gemy serwisowe, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

W 13. gemie 20-latek jako pierwszy uzyskał przewagę mini przełamania, aczkolwiek nie udało mu się doprowadzić tej przewagi do końca. Przy stanie gema 6:5 to rywal serwował, aby zapisać pierwszą partię spotkania na swoją korzyść. 549. tenisista rankingu ATP zdołał obronić jednak dwie piłki setowe i zapisać pierwszą partię po swojej stronie. Polak wykorzystał pierwszą swoją okazję przy stanie 8:7.

Drugi set to był już popis możliwości gry Pieczkowskiego. W pewnym stylu wygrywał kolejne punkty, a w rezultacie czego także gemy i w ostateczności cały mecz. Druga partia zakończyła się wynikiem 6:0.

Przy stanie 7:6(7), 4:0 40:15 20-latek zaprezentował rewelacyjne zagranie. Grając w defensywie nabiegł w kort przy smeczu zagrywanym przez rywala. Wyczuł kierunek zagrania Szwajcara i w piękny sposób minął 397. zawodnika na świecie pod siatką.

Pieczkowski mecz pierwszej rundy turnieju głównego w Troyes zagra we wtorek. Spotkanie jest zaplanowane jako drugie na korcie centralnym od godziny 10:30. Rywalem Polaka będzie Francuz Corentin Denolly.

Internationaux de Tennis de Troyes, Troyes (Francja) ATP Challenger Tour, korty ziemne, pula nagród 36,9 tys. euro poniedziałek, 1 lipca