Hubert Hurkacz poznał kolejnego rywala. Zagra z najlepszym młodym tenisistą świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Tiago Petinga / Na zdjęciu: Arthur Fils
PAP/EPA / Tiago Petinga / Na zdjęciu: Arthur Fils

Arthur Fils będzie rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych wielkoszlemowego Wimbledonu 2024. We wtorek 20-letni Francuz w czterech setach pokonał Dominika Strickera.

W I rundzie Wimbledonu 2024 doszło pojedynku dwóch utalentowanych i świetnie czujących się w grze na trawie tenisistów - 20-letniego Arthura Filsa i 21-letniego Dominika Strickera. Faworytem tego pojedynku był Francuz i wykonał zadanie, ponieważ pokonał Szwajcara 6:3, 6:2, 3:6, 6:4.

Fils, najmłodszy tenisista notowany w obecnie w czołowej "50" rankingu ATP, od początku meczu znakomicie serwował, grał też ofensywnie i w dwóch pierwszych setach oddał rywalowi tylko pięć gemów. Jednak Stricker, dla którego był to pierwszy oficjalny występ po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją kręgosłupa, nie miał zamiaru poddawać się bez walki i w trzeciej partii znalazł sposób na przełamanie Francuza, tym samym przedłużając swoje nadzieje.

Czwarta odsłona była wyrównana do stanu 5:4. Wówczas, serwując pod presją porażki, Stricker nie wytrzymał napięcia i zaczął popełniać proste błędy. Dzięki temu Fils wywalczył piłkę meczową, przy której Szwajcar wpakował bekhend w siatkę.

Mecz trwał dwie godziny i sześć minut. W tym czasie Fils zaserwował 15 asów, posłał 40 zagrań kończących, popełnił 24 niewymuszone błędy, jeden raz został przełamany i wykorzystał cztery z dziesięciu break pointów

Tym samym Fils został rywalem w II rundzie rozstawionego z numerem siódmym Huberta Hurkacza. Będzie to pierwszy pojedynek pomiędzy tymi tenisistami.

Fils aktualnie zajmuje 34. miejsce w klasyfikacji ATP. Najwyżej był 30. W trwającej od 2021 roku zawodowej karierze zdobył jeden tytuł w głównym cyklu (w 2023 roku w Lyonie) oraz zagrał w jednym finale. Jest także juniorskim finalistą Roland Garros 2021 w singlu i mistrzem w deblu. W turniejach wielkoszlemowych jeszcze nie doszedł dalej niż do II rundy.

Mecz Hurkacza z Filsem odbędzie się w czwartek.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 50 mln funtów wtorek, 2 lipca

I runda gry pojedynczej: Arthur Fils (Francja) - Dominic Stricker (Szwajcaria) 6:3, 6:2, 3:6, 6:4

Program i wyniki turnieju mężczyzn ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Mecz z Francją dał mu do myślenia. "Nie rozumiem"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty