Znakomite derby Włoch na Wimbledonie. Pięciosetówka mistrza z Queen's Clubu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Adam Vaughan / Na zdjęciu: Jannik Sinner
PAP/EPA / Adam Vaughan / Na zdjęciu: Jannik Sinner

Jannik Sinner w czterech partiach pokonał Matteo Berrettiniego we włoskim meczu II rundy rozgrywanego na kortach trawiastych wielkoszlemowego Wimbledonu 2024. Po pięciosetowych starciach awansowali Tommy Paul i Miomir Kecmanović.

"Derby Italii" - tak w zapowiedziach anonsowany był ten mecz. Nic dziwnego, w II rundzie Wimbledonu 2024 doszło bowiem do pojedynku dwóch najbardziej utytułowanych włoskich tenisistów ostatnich lat - Jannik Sinner, zwycięzca tegorocznego Australian Open, zmierzył się z Matteo Berrettinim, finalistą The Championships sprzed trzech sezonów. Po znakomitym, trwającym trzy godziny i 42 minuty, spotkaniu młodszy i wyżej notowany Sinner wygrał 7:6(3), 7:6(4), 2:6, 7:6(4).

Najwyżej rozstawiony Sinner zwyciężył, choć w całym meczu zdobył mniej gemów od rodaka (23-24). 22-latek z San Candido był jednak skuteczniejszy i regularniejszy w tie breakach. Zakończył pojedynek, zapisując na swoim koncie dziesięć asów, 32 zagrania wygrywające oraz dwa przełamania.

Włoch w 1/16 finału zmierzy się z Miomirem Kecmanoviciem. Serb pokonał 4:6, 7:6(7), 1:6, 6:2, 6:3 oznaczonego numerem 27. Tallona Griekspoora, rewanżując się Holendrowi za porażkę sprzed trzech tygodni w turnieju w Den Bosch.

Niespodziewanie wiele problemów z awansem do III rundy miał mistrz imprezy na kortach Queen's Clubu, Tommy Paul. Rozstawiony z numerem 12. Amerykanin potrzebował pięciu setów oraz trzech godzin i 19 minut gry, by uporać się z kwalifikantem Otto Virtanenem. Jego kolejnym rywalem będzie Aleksander Bublik, turniejowa "23".

Rozstawiony z numerem piątym Danił Miedwiediew w 1/16 finału zmierzy się z Janem-Lennardem Struffem. Niemiec zaserwował 20 asów, posłał aż 66 zagrań kończących i pokonał 5:7, 6:3, 7:6(1), 7:6(8) oznaczonego "32" Zhizhena Zhanga.

W zrealizowaniu pełnego planu gier w środę przeszkodziła pogoda. Z powodu opóźnień wywołanych przez opady deszczu Stan Wawrinka i Gael Monfils musieli przerwać mecz w trzecim secie. Z kolei pojedynki Grigor Dimitrow - Juncheng Shang, Lloyd Harris - Ben Shelton i Denis Shapovalov - Daniel Altmaier zostały odwołane.

Przerwane spotkanie i nierozpoczęte zostały przełożone na czwartek.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 50 mln funtów środa, 3 lipca

II runda gry pojedynczej: Jannik Sinner (Włochy, 1) - Matteo Berrettini (Włochy) 7:6(3), 7:6(4), 2:6, 7:6(4) Tommy Paul (USA, 12) - Otto Virtanen (Finlandia, Q) 4:6, 6:3, 5:7, 7:5, 6:4 Miomir Kecmanović (Serbia) - Tallon Griekspoor (Holandia, 27) 4:6, 7:6(7), 1:6, 6:2, 6:3 Jan-Lennard Struff (Niemcy) - Zhizhen Zhang (Chiny, 32) 5:7, 6:3, 7:6(1), 7:6(8) Stan Wawrinka (Szwajcaria) - Gael Monfils (Francja) 6:7(5), 4:6, 5:5 *do dokończenia

[url=/tenis/1130851/wimbledon-program-i-wyniki-mezczyzn-drabinka]Program i wyniki turnieju mężczyzn

[/url]ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Mecz z Francją dał mu do myślenia. "Nie rozumiem"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty