Znalazł się mocny na Olafa Pieczkowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Olaf Pieczkowski
Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Olaf Pieczkowski

Olaf Pieczkowski zatrzymany po odniesieniu trzech zwycięstw w Challengerze na kortach ziemnych w Troyes. Mocniejszy od Polaka był w czwartek Jonas Forejtek.

Challenger w Troyes jest rozgrywany w cieniu Wimbledonu. Niżej notowani tenisiści kontynuują rywalizację na kortach ziemnych, a jednym z nich jest Olaf Pieczkowski. Po trzech wygranych Polak mógł zaliczyć wyjazd do Francji do udanych, choć jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia.

W czwartek 20-letni Polak stanął przed szansą awansowania do ćwierćfinału. W kwalifikacjach eliminował Thijmena Loofa oraz Damiana Wengera, a już po wejściu do turnieju głównego zwyciężył w dwusetowym meczu z Corentinem Denollym.

Następnym przeciwnikiem Olafa Pieczkowskiego był Jonas Forejtek z Czech, który plasuje się na 352. miejscu w rankingu ATP. Starszy o trzy lata od Polaka ma większe doświadczenie na poziomie Challengerów, co było widać w czwartek w Troyes.

Mecz zakończył się po dwóch setach i w obu lepszy był Jonas Forejtek. Czech miał większy problem z pokonaniem Olafa Pieczkowskiego w pierwszej partii, która zakończyła się tie-breakiem. Uskrzydlony zwycięstwem w nim Jonas Forejtek poszedł za uderzeniem i wygrał drugiego seta 6:2. Tym samym to on pozostał w drabince w Troyes i zagra w ćwierćfinale.