Hurkacz pojechał do szpitala. Odwołana konferencja

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz z powodu kontuzji skreczował w tie breaku czwartego seta meczu II rundy Wimbledonu z Arthurem Filsem. Jak informuje sport.pl, polski tenisista po spotkaniu udał się do szpitala na kompleksowe badania.

W tym artykule dowiesz się o:

W tie breaku czwartego seta doszło do dramatycznej sytuacji. Przy stanie 7:7 Hubert Hurkacz i Arthur Fils stoczyli zaciętą walkę o kolejny punkt. Polak efektownie się obronił, a jego rywal trafił w siatkę. Po chwili Hurkacz poczuł ból i upadł na kort. Jak się później okazało, był to jego ostatni wygrany punkt w meczu.

Niezbędna była pomoc fizjoterapeuty. Kolano zostało zabandażowane, a kulejący Hurkacz po blisko 9 minutach przerwy wrócił do gry. Hurkacz wytrzymał tylko dwie wymiany. W obu punkty zdobył Fils. Następnie Polak poddał mecz. Nie był w stanie kontynuować gry.

Nie wiadomo dokładnie, co dolega Hurkaczowi. Z jego zachowania na korcie wynika, że to bolesny uraz. Z powodu stanu zdrowia Polaka odwołana została pomeczowa konferencja prasowa. Zamiast tego Hurkacz udał się na badania do szpitala. Informację tę potwierdził sport.pl jeden z pracowników biura prasowego Wimbledonu.

Hurkacz start w Wimbledonie zakończył w drugiej rundzie. Po turnieju miał przygotowywać się do udziału w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Miał tam wystartować we wszystkich trzech konkurencjach: singlu, deblu oraz mikście.

Start w igrzyskach będzie jednak zależał od stanu zdrowia polskiego tenisisty. Po badaniach zostanie przekazany komunikat dotyczący urazu, jakiego nabawił się Polak.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty