Wimbledon: faworytki nie zawiodły. Potrzebowały dwóch setów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Wikimedia Commons / Peter Menzel / Ons Jabeur w czasie meczu na korcie trawiastym

Ons Jabeur i Jelena Ostapenko zameldowały się w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Obie tenisistki wygrały swoje spotkania w dwóch setach.

W czwartek (4 lipca) doszło do sporej niespodzianki podczas rywalizacji w wielkoszlemowym Wimbledonie. W końcu z turniejem pożegnała się rozstawiona z piątką Amerykanka Jessica Pegula, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Natomiast problemów z awansem do trzeciej rundy nie miały takie tenisistki jak Ons Jabeur czy Jelena Ostapenko. Rozstawiona z "dziesiątką" Tunezyjka, finalistka dwóch poprzednich edycji tej imprezy, ograła Amerykankę Robin Montgomery 6:1, 7:5. Z kolei Łotyszka, turniejowa "trzynastka", odprawiła Ukrainkę Darię Snigur 6:3, 6:0.

Jabeur potrzebowała godziny i 10 minut, aby zakończyć swoje spotkanie. W premierowej odsłonie straciła jedynie jednego gema. Więcej emocji dostarczył natomiast drugi set, który względem pierwszego potrwał tylko 10 min. dłużej. Tunezyjka przy stanie 5:5 zanotowała kluczowe przełamanie, a chwilę później zamknęła rywalizację.

Ostapenko natomiast uzyskała awans ekspresowo. Jej potyczka ze Snigur potrwała tylko i wyłącznie 50 minut. W premierowej odsłonie Ukrainka ugrała trzy gemy, natomiast w drugiej ani jednego. Tym samym Łotyszka bez żadnych problemów zameldowała się w kolejnej rundzie.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 50 mln funtów czwartek, 4 lipca

II runda gry pojedynczej:

Ons Jabeur (Tunezja, 10) - Robin Montgomery (USA) 6:1, 7:5 Jelena Ostapenko (Łotwa, 13) - Daria Snigur (Ukraina) 6:3, 6:0