Zarobiła na korcie ponad 100 mln. Tak inwestuje Agnieszka Radwańska

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / aradwanska / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska
Instagram / aradwanska / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska
zdjęcie autora artykułu

Była tenisistka od listopada 2018 r. przebywa na sportowej emeryturze. Pod względem finansowym z pewnością nie narzeka, lokując pieniądze głównie w nieruchomości.

W tym artykule dowiesz się o:

Agnieszka Radwańska w swojej karierze tenisowej była finalistką wielkoszlemowego Wimbledonu 2012, wiceliderką rankingu WTA (w lipcu 2012 r.), a także triumfatorką kończącego sezon turnieju WTA Finals 2015.

Sukcesy na korcie przełożyły się na wysokie zarobki. 35-letnia Radwańska, pomimo faktu, że przeszła na sportową emeryturę pod koniec 2018 r., ciągle plasuje się na 9. pozycji w tabeli wszech czasów, która uwzględnia wysokość zarobków w zawodowym tenisie.

"Isia" zarobiła na korcie tenisowym łącznie 27,684 mln dolarów amerykańskich, co w przeliczeniu na złotówki daje astronomiczną kwotę - wg aktualnego kursu ok. 110 mln.

Polska gwiazda kortu ma smykałkę do biznesu. Swoje pieniądze inwestuje przede wszystkim w nieruchomości. W 2018 r. otworzyła apartamentowiec "AGA Tenis Apartments" w Krakowie, w którym goście nie tylko wypoczywają, ale mogą też poczuć klimat wielkiego tenisa. Wystrój pokoi nawiązuje bowiem do miejsc, w którym Radwańska osiągnęła największe sukcesy w sporcie (zobacz wideo poniżej).

Bizneswoman może też pochwalić się innymi nieruchomościami - w Krakowie, Warszawie, Zakopanem, Sopocie, a nawet w Miami w USA. Plan zakłada również otwarcie w niedalekiej przyszłości własnego klubu tenisowego.

- Wiadomo, że też bym chciała mieć kiedyś swój klub, swoją akademię i to też jest w planach. Może nie teraz, jeszcze nie w tym roku, ale w najbliższych latach mam nadzieję, że coś takiego powstanie - zapowiedziała w wywiadzie dla portalu Newseria.

Zobacz: Długo zastanawiał się, czy zaprosić ją na randkę. Po 4 latach związku wzięli ślub Radwańska wraca na Wimbledon. Wiadomo już, z kim zagra

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ma 41 lat i jej uroda wciąż jest zniewalająca

Źródło artykułu: WP SportoweFakty