Udane występy Polaków w Rumunii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FPtenis / Na zdjęciu: Piotr Matuszewski i Karol Drzewiecki
Materiały prasowe / FPtenis / Na zdjęciu: Piotr Matuszewski i Karol Drzewiecki
zdjęcie autora artykułu

Trzech Polaków przystąpiło do rywalizacji w grze podwójnej w turnieju rangi ATP Challenger w rumuńskim Iasi. Zarówno Karol Drzewieckim z Piotrem Matuszewskim, jak i Szymon Walków i jego partner Alexadru Jecan awansowali do ćwierćfinału.

Obecnie społeczność tenisowa skupia się na trwającym wielkoszlemowym Wimbledonie, który dobiegnie końca 14 lipca. W międzyczasie jednak rozgrywane są mniejsze turnieje, na których występują niżej notowani tenisiści. Tak jest w przypadku rywalizacji w imprezie rangi ATP Challenger w rumuńskim Iasi.

W turnieju tym udział wzięło łącznie trzech Polaków, wszyscy w grze podwójnej. Karol Drzewiecki połączył siły z Piotrem Matuszewskim, a Szymon Walków z miejscowym zawodnikiem Gabim Adrianem Boitanem. Oba duety udanie zainaugurowały zmagania.

W pierwszej kolejności swój mecz rozegrali Jecan i Walków. Duet ten wyeliminował Kazacha Dmitrija Popki i Pakistańczyka Aisama-ul-Haqa Qureshiego 2:6, 6:7(3).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ma 41 lat i jej uroda wciąż jest zniewalająca

W premierowej odsłonie Polak i Rumun wygrali pięć gemów z rzędu i było to kluczem do triumfu. W II partii nie doszło do przełamań i o końcowym wyniku zadecydował tie-break. W nim Jecan i Walków nie pozostawili złudzeń rywalom, tracąc jedynie trzy punkty.

Następnie do gry wkroczyli Drzewiecki i Matuszewski. Ci mierzyli się z reprezentantami gospodarzy - Gabim, Adrianem Boitanem i Danem Alexandru Tomescu. Biało-Czerwoni triumfowali 6:4, 6:3.

W premierowej odsłonie polski duet przełamał rywali w piątym gemie i dokonał tego ponownie chwilę później, w międzyczasie na krótko tracąc przewagę. Ostatecznie Drzewiecki i Matuszewski zwyciężyli 6:4. W II secie udało im się przełamać rywali na starcie, a później przy piłce meczowej (6:3).

ATP Challenger Iasi:

Alexandru Jecan (Rumunia) / Szymon Walków (Polska) - Dmitrij Popko (Kazachstan) / Aisam-ul-Haq Qureshi (Pakistan) 6:2, 7:6(3)

Karol Drzewiecki / Piotr Matuszewski (Polska, 4) - Gabi Adrian Boitan / Dan Alexandru Tomescu (Rumunia) 6:4, 6:3

Źródło artykułu: WP SportoweFakty