Polka powalczy o kolejny tytuł

Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Piter

Niedawno Katarzyna Piter i Węgierka Fanny Stollar wygrały wspólnie turniej rangi WTA 250 w Budapeszcie. Teraz natomiast powalczą o tytuł w imprezie ITF W100 na Gran Canari.

W 2023 roku Katarzyna Piter i Fanny Stollar po raz pierwszy w karierze połączyły siły i od razu wygrał turniej rangi WTA 250 w Budapeszcie. Po blisko roku przerwy znów wystąpiły wspólnie i mają na swoim koncie triumf w Challengerze w Walencji, a także obronę tytułu w stolicy Węgier.

W 15 wspólnych spotkaniach duet ten przegrał tylko raz. Teraz ma szansę na czwarty tytuł po tym, jak w piątek (2 sierpnia) Piter i Stollar zameldowały się w finale turnieju rangi ITF W100 na Gran Canari. W półfinale ich wyższość musiały uznać Amerykanka Jessie Aney i Niemka Lena Papadakis (6:2, 6:3).

W czwartym gemie premierowej odsłony doszło do przełamania na korzyść Polki i Węgierki (3:1). Mimo że chwile później rywalki mogły odrobić stratę, to Piter i Stollar wyszły z opresji i utrzymały podanie.

Polsko-węgierski duet w szóstym gemie nie wykorzystał okazji do kolejnego przełamania. Te jednak udało im się osiągnąć w ósmym, kiedy to wypracowały trzy piłki setowe przy podaniu rywalek i przy drugiej zakończyły partię.

II seta Piter i Stollar rozpoczęły od przełamania na dzień dobry, ale tym razem odpowiedź rywalek przyszła natychmiastowo. Później, bo w ósmym gemie polsko-węgierski duet zdominował przeciwniczki i zwyciężył przy ich podaniu do zera. Następnie wykorzystał już pierwszą piłkę meczową i zameldował się w finale.

Przeciwniczkami Polki i Węgierki będą Włoszka Angelica Moratelli i Amerykanka Sabrina Santamaria. Najwyżej rozstawiony duet w Hiszpanii w drodze do finału wyeliminował m.in. parę Weronika Falkowska/Carole Monntet (Francja).

ITF Gran Canaria:

półfinał gry podwójnej:

Katarzyna Piter (Polska, 2) / Fanny Stollar (Węgry, 2) - Jessie Aney (USA) / Lena Papadakis (Niemcy) 6:2, 6:3

Źródło artykułu: WP SportoweFakty