Krótka przygoda Marcela Zielińskiego. Rywale nie zostawili złudzeń

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Karolina Kiraga-Rychter/Enea Poznan Open / Na zdjęciu: Marcel Zieliński

Polak i Viktor Kirow nie podbiją Challengera w bułgarskim Dobriczu. W meczu z Luisem Britto oraz Aleksandrem Donskim było ich stać na wygranie zaledwie dwóch gemów.

Na zakończenie tenisowego dnia w Dobriczu doszło do meczu z udziałem dwóch Bułgarów. Stanęli oni po przeciwnych stronach siatki. Aleksander Donski przystąpił do rywalizacji deblistów w Challengerze wspólnie z Luisem Britto, a Viktor Kirow był kompanem Marcela Zielińskiego. Za faworytów meczu byli uznawani Luis Britto i Aleksander Donski, którzy w drabince zostali rozstawieni z numerem pierwszym.

Faworyci okazali się zdecydowanie lepsi i do wywalczenia awansu potrzebowali zaledwie 51 minut. W pierwszym secie konsekwentnie odjechali do wyniku 5:0. W kolejnym gemie Viktorowi Kirowowi i Marcelowi Zielińskiemu udało się obronić cztery piłki setowe i uratować honor. Zakończenie partii nastąpiło jednak niebawem w gemie na 6:1.

Takim samym wynikiem 6:1 zakończyła się druga runda. Nawet scenariusz partii był podobny, ponieważ Luis Britto i Aleksander Donski oddali jedynego gema po serii czterech wygranych. Na więcej nie pozwolili i sprawnie udowodnili wyższość nad młodszymi przeciwnikami.

Lepszy debel zagra w ćwierćfinale z Moezem Echarguiem i Jelle Selsem.

ATP Challenger Dobricz:

I runda gry podwójnej:

Luis Britto (Brazylia, 1) / Aleksander Donski (Bułgaria, 1) - Viktor Kirow (Bułgaria, WC) / Marcel Zieliński (Polska, WC) 6:1, 6:1

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty