Weteran pobił rekord turnieju. Młodszy górą w starciu gospodarzy

PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Pablo Carreno

Pablo Carreno pokonał Learnera Tiena i ustanowił rekord zwycięstw w historii rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Winston-Salem. W półfinale Hiszpan zmierzy się z Alexem Michelsenem, który wygrał z Christopherem Eubanksem.

Z powodu półtorarocznej przerwy spowodowanej kontuzją łokcia Pablo Carreno zaliczył ogromny spadek w światowym rankingu i aktualnie zajmuje 300. miejsce. Jeśli jednak w dłuższej pespektywie będzie spisywał się tak, jak podczas turnieju ATP w Winston-Salem, szybko wróci do czołówki. W czwartkową noc Hiszpan pokonał 6:4, 6:2 18-letniego kwalifikanta Learnera Tiena i awansował do 1/2 finału.

Carreno wygrał 19. mecz w Winston-Salem, co jest rekordem w historii turnieju. 33-latek z Gijon awansował zarazem do pierwszego półfinału na poziomie głównego cyklu od sierpnia 2022 roku, gdy zdobył tytuł w Montrealu.

O finał grający w Winston-Salem z dziką kartą hiszpański weteran powalczy z kolejnym młodym reprezentantem gospodarzy, rozstawionym z numerem 11. Alexem Michelsenem. 19-latek z Kalifornii po emocjonującym dwuipółgodzinnym pojedynku pokonał rodaka, innego posiadacza dzikiej karty, Christophera Eubanksa.

Świetnie radzi sobie także inny weteran rozgrywek, David Goffin. 33-letni Belg doszedł do półfinału bez straty seta. W czwartek zapisał na swoim koncie sześć asów oraz cztery przełamania i wygrał 6:1, 6:3 z oznaczonym numerem 16. Rinkym Hijikatą.

Kolejnym przeciwnikiem Goffina będzie Lorenzo Sonego, którego pokonał przed trzema laty w Montpellier. W czwartek rozstawiony z numerem dziesiątym Włoch ograł 6:3, 7:5 Pawła Kotowa, turniejową "15".

Winston-Salem Open, Winston-Salem (USA)
ATP 250, kort twardy, pula nagród 779,7 tys. dolarów
czwartek, 22 sierpnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Lorenzo Sonego (Włochy, 10) - Paweł Kotow (15) 6:3, 7:5
Alex Michelsen (USA, 11) - Christopher Eubanks (USA, WC) 7:5, 6:7(5), 7:6(5)
David Goffin (Belgia) - Rinky Hijikata (Australia, 16) 6:1, 6:3
Pablo Carreno (Hiszpania, WC) - Learner Tien (USA, Q) 6:4, 6:2

Drabinka uzupełniona. Hubert Hurkacz i Maks Kaśnikowski poznali rywali w US Open

Źródło artykułu: WP SportoweFakty