Lanzarote: Kubot przegrywa w pierwszej rundzie singla

Po bardzo dramatycznym meczu Łukasz Kubot odpadł w pierwszej rundzie turnieju z cyklu ATP Challanger w Lanzarote (z pulą nagród 42,5 tys. dol.). Jego rywalem był David Marrero.

Wiktor Miler

Spotkanie miało bardzo dziwny przebieg. Pierwszy set zakończył się tie-breakiem wygranym przez Hiszpana do 5. Następnego seta gładko wygrał nasz rodak i wydawało się, że już nic nie stanie mu na drodze, aby awansować do drugiej rundy. Niestety dla 25-latka z Bolesławca, Marrero odrodził się i wygrał, po tie-breaku, trzeciego seta.

Nie był to jedyny pojedynek Polaka i Hiszpana tego dnia. Kubot i Marrero zmierzyli się jeszcze w turnieju deblowym. Górą był nasz rodak, którego wspierał reprezentant RPA Rik De Voest. Polsko-afrykańska para jest w tym turnieju rozstawiona z numerem pierwszym.

Wynik meczu I rundy singla:

David Marrero (Hiszpania) – Łukasz Kubot (Polska) 7:6(5), 1:6, 7:6(4)

Wynik meczu I rundy debla:

Łukasz Kubot/Rik De Voest (Polska/RPA, 1) – David Marrero/Narciso Reyes-Rygh (Hiszpania, WC) 7:5, 6:3