Rywalka Igi Świątek wyciągnęła się jak struna, ale to na nic [WIDEO]

Twitter / Eurosport Polska / Iga Świątek w meczu z Ludmiłą Samsonową w US Open

Wyeliminowanie Ludmiły Samsonowej z US Open nie zajęło Idze Świątek dużo czasu. W krótkim meczu nie zabrakło akcji, którą zdecydowanie warto zobaczyć raz jeszcze.

W tym artykule dowiesz się o:

Iga Świątek ma za sobą cztery wygrane mecze w tegorocznym US Open. Tym samym Polka znalazła się w najlepszej ósemce i nie chce zwalniać. Coraz bliżej jej do drugiego w karierze zwycięstwa turniejowego w Nowym Jorku. Inna sprawa, że w decydujących rundach poprzeczka będzie zawieszona wyżej niż w dotychczasowych.

Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego eliminowała kolejno Kamillę Rachimową, Enę Shibaharę, Anastazją Pawluczenkową i w nocy z poniedziałku na wtorek Ludmiłę Samsonową. W trzech z czterech meczów rywalizowała z Rosjankami. Akurat z Ludmiłą Samsonową reprezentantka Polski nie poniosła w przeszłości ani jednej porażki.

Iga Świątek potrafiła wygrać siedem gemów z rzędu w pojedynku o ćwierćfinał US Open. Dokonała tego od stanu 4:4 w pierwszym secie do wyniku 5:0 w drugiej partii. To przyspieszenie, połączone z załamaniem gry Ludmiły Samsonowej, zdecydowało o zwycięstwie faworytki. Nie potrzebowała dużo czasu do udowodnienia wyższości.

Do jednej z najładniejszych akcji doszło jeszcze we fragmencie całkiem wyrównanego grania w pierwszym secie. W czwartym gemie Iga Świątek próbowała odebrać serwis przeciwniczce.

Po returnie Polki jej rywalka postanowiła ruszyć w kierunku siatki. W pewnym momencie zanosiło się na wygraną piłkę przez Ludmiłę Samsonową. Tylko zanosiło się, ponieważ Iga Świątek wybroniła się firmowym ślizgiem, a niebawem popisała się rewelacyjnym minięciem. Rosjanka rzuciła się w kierunku piłki, ale bekhend po prostej był zbyt dobry!