Wymownie. Wpis Igi po meczu niesie się po sieci

PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału US Open. Polka wyeliminowała Rosjankę Ludmiłę Samsonową w dwóćh setach. Po meczu dodała w serwisie X wpis, który zyskał dużą popularność w sieci.

Polka przed startem w US Open była pełna obaw. Te nasiliły się po porażce w WTA Cincinnati z Aryną Sabalenką. Jednak w Nowym Jorku Iga Świątek prezentuje się coraz lepiej. Jest już w ćwierćfinale wielkoszlemowej imprezy i jak dotąd nie straciła żadnego seta.

W IV rundzie Świątek bez większych problemów poradziła sobie z Ludmiłą Samsonową. Pierwsza partia była wyrównana, a w niej Polka wygrała 6:4. Druga to już popis reprezentantki naszego kraju. Rosjanka zdołała ugrać tylko jednego gema.

Tym samym Świątek jest już w najlepszej ósemce US Open. Zrobiła to po raz drugi w karierze. Gdy poprzednio grała na tym etapie, to odniosła końcowe zwycięstwo. W walce o półfinał zmierzy się z Jessicą Pegulą.

Po meczu z Samsonową Świątek opublikowała w serwisie X wpis, który już niesie się po sieci. "QF (ćwierćfinał - dop. red.) US Open" - napisała Polka i dodała gif, na którym napisane było "believe" co można przetłumaczyć jako "uwierzyć". To fragment z serialu "Ted Lasso". Wpis można zobaczyć poniżej.

Fanką serialu jest Świątek, a Jason Sudeikis, czyli serialowy Ted Lasso był obecny na meczu.

Na post zareagowała m.in. Mikaela Shiffrin. Narciarka alpejska jest wielką fanką Igi Świątek. "Wierzymy w ciebie" - napisała.

Rywalką Świątek w ćwierćfinale będzie Jessica Pegula. Zawodniczki mierzyły się ze sobą już dziewięć razy, z czego sześciokrotnie triumfowała Polka, w tym dwukrotnie w Wielkich Szlemach. W 2022 roku - również na etapie ćwierćfinałowym - Świątek wygrała z Pegulą podczas Rolanda Garrosa i US Open.