Wielkie emocje w meczu Polki. Decydował super tie-break

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Michał Jędrzejewski / Na zdjęciu: Gina Feistel
Materiały prasowe / Michał Jędrzejewski / Na zdjęciu: Gina Feistel

Gina Feistel ma za sobą pierwsze mecze w turnieju rangi ITF W75 w Kursumlijskiej Banji. 21-latka lepiej poradziła sobie w grze pojedynczej. W deblu doszło do prawdziwego dreszczowca.

Gina Feistel w kapitalnym stylu rozpoczęła swój udział w turnieju w serbskiej Kursumlijskiej Banji. W I rundzie rywalizacji w grze pojedynczej jej rywalką była Rumunka Andreea Amalia Rosca.

21-latka bardzo szybko przełamała podanie swojej przeciwniczki, a po chwili prowadziła już 5:0. Roscę stać było na częściowe odrobienie strat, ale przegrała w tej partii ostatecznie 2:6.

Drugi set był jeszcze bardziej jednostronny. Potrwał zaledwie 26 minut i Feistel nie straciła w nim żadnego gema. Wynik musiał zrobić wrażenie na rywalkach.

W 1/16 finału Feistel czekało będzie trudne zadanie. Zmierzy się ze 123. zawodniczką rankingu WTA Ellą Seidel. Rozstawiona z nr 3 Niemka w I rundzie miała tzw. wolny los. Ich spotkanie odbędzie się w środę, 25 września.

Polska zawodniczka zdecydowała się na udział również w turnieju gry podwójnej. Jej partnerką została Cypryjka Raluca Georgiana Serban. Po drugiej stronie stanęły rozstawione Amina Anszba i Noma Noha Akugue. Faworytkami były przeciwniczki.

Początek spotkania należał do Feistel i Serban, które szybko wyszły na prowadzenie 3:0. Od tego momentu jednak przestało funkcjonować u nich podanie, czego efektem były trzy przegrane z rzędu gemy serwisowe, a w konsekwencji cały set.

Drugą partię Polka i Cypryjka mogły rozstrzygnąć na swoją korzyść już w dziesiątym gemie, ale nie zdołały wykorzystać piłki setowej. Stało się to niedługo później, przy stanie 6:5.

W super tie-breaku miały już nawet meczbola, choć chwilę wcześniej przegrywały 3-7 i 5-8. Z wygranej ostatecznie cieszyły się jednak rywalki.

W75 Kursumlijska Banja 2, Kursumlijska Banja (Serbia) ITF W75, kort twardy, pula nagród 60 tys. dolarów poniedziałek-wtorek, 23-24 września

I runda gry pojedynczej:

Gina Feistel (Polska) - Andreea Amalia Rosca (Rumunia) 6:2, 6:0

I runda gry podwójnej:

Amina Anszba / Noma Noha Akugue (Niemcy) - Gina Feistel (Polska) / Raluca Georgiana Serban (Cypr) 6:4, 5:7, 11-9

Źródło artykułu: WP SportoweFakty