Niewiarygodny powrót Amerykanina. Obronił pięć meczboli!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Alex Plavevski / Na zdjęciu: Tommy Paul
PAP/EPA / Alex Plavevski / Na zdjęciu: Tommy Paul

Tommy Paul awansował do 1/8 finału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. W niedzielę Amerykanin obronił pięć meczboli i w niewiarygodny sposób odwrócił losy pojedynku z Alejandro Tabilo.

W tym artykule dowiesz się o:

Na zakończenie niedzielnych meczów III rundy turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju doszło do spotkania pomiędzy Tommym Paulem a Alejandro Tabilo. Pojedynek zapowiadał się ciekawie i dostarczył wspaniałych emocji. Ostatecznie, po dwóch godzinach i 43 minutach gry, rozstawiony z numerem 11. Amerykanin obronił pięć meczboli i pokonał oznaczonego "19" Chilijczyka 6:7(2), 7:6(6), 6:2.

Paul w niedzielę dokonał niewiarygodnego powrotu. Po przegraniu pierwszego seta w drugim przegrywał już 1:5, ale nie poddał się, obronił pięć meczboli i wyrównał na 5:5, by wygrać drugą partię w tie breaku 8-6. W trzeciej odsłonie to Amerykanin wyszedł na 5:1 i tej przewagi już nie roztrwonił.

27-letni Paul, który w niedzielną noc lokalnego czasu zapisał na swoim koncie 13 asów, cztery przełamania i 39 zagrań kończących, w 1/8 finału zmierzy się z rozstawionym z numerem 30. Tomasem Machacem bądź z Aleksandarem Vukiciem.

W niedzielę, podobnie jak w sobotę, w zrealizowaniu planu gier przeszkodziła pogoda i z powodu opadów deszczu odbyło się jedynie cztery z zaplanowanych tego dnia 18 meczów. Tenisiści będą nadrabiać zaległości w poniedziałek.

Shanghai Rolex Masters, Szanghaj (Chiny) ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 8,995 mln dolarów niedziela, 6 października