Błyskawiczny awans jednej z faworytek. Amerykanka sprawiła sensację

PAP/EPA / ANDRES MARTINEZ CASARES / Na zdjęciu: Coco Gauff

Coco Gauff błyskawicznie rozprawiła się z Wiktorią Tomową w turnieju WTA 1000 w Wuhanie. Sensację sprawiła Hailey Baptiste, która wyeliminowała Barborę Krejcikovą.

W Wuhanie osiem najwyżej rozstawionych tenisistek otrzymało wolne losy. Wśród nich jest Coco Gauff (WTA 4), która w środę przystąpiła do rywalizacji. W II rundzie Amerykanka rozbiła 6:1, 6:2 Wiktorię Tomową (WTA 48).

W ciągu 75 minut Gauff zgarnęła 24 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Raz została przełamana, a wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Kolejną rywalką triumfatorki US Open 2023 będzie Marta Kostiuk (WTA 17). Ukrainka do 1/8 finału awansowała bez gry, bo wycofała się Amerykanka Amanda Anisimova (WTA 39).

Zaskakujących wyników nie brakowało. Sensację sprawiła Hailey Baptiste (WTA 102), która wygrała 6:3, 7:5 z Barborą Krejcikovą (WTA 10). W pierwszym secie Czeszka roztrwoniła prowadzenie 3:1. W drugim triumfatorka Rolanda Garrosa 2021 i tegorocznego Wimbledonu zmarnowała cztery piłki setowe przy 5:3 i straciła cztery ostatnie gemy.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 33) zwyciężyła 6:4, 6:7(2), 6:1 Annę Kalinską (WTA 13). Wyżej notowana z Rosjanek podniosła się z 4:6, 0:2 i doprowadziła do trzeciej partii. W niej nie miała już nic do powiedzenia i wywalczyła tylko gema. W trwającym dwie godziny i 38 minut meczu Aleksandrowa zaserwowała dziewięć asów przy siedmiu podwójnych błędach. Jej rywalka miała tylko jednego asa i aż 10 podwójnych pomyłek. Aleksandrowa zaliczyła siedem przełamań i odparła 11 z 15 break pointów.

Donna Vekić (WTA 18) przegrała 4:6, 6:3, 4:6 z Julią Putincewą (WTA 35). Mecz trwał dwie godziny i 29 minut. Chorwatka popełniła dziewięć podwójnych błędów i siedem razy oddała podanie. Daria Kasatkina (WTA 11) zwyciężyła 6:4, 1:6, 6:1 Bernardę Perę (WTA 95). W ciągu 101 minut Rosjanka zaliczyła cztery przełamania i o ćwierćfinał zagra z Magdą Linette.

Dongfeng Voyah Wuhan Open, Wuhan (Chiny)