Polak dokończył dwudniowy mecz. Dwa sety z Ukraińcami

Materiały prasowe / Biuro Prasowe Poznań Open / Na zdjęciu: Szymon Walków

Szymon Walków grał w czwartek i piątek o półfinał zawodów ATP Challenger Tour na kortach twardych we włoskiej miejscowości Olbia. Polak i jego partner Sergio Martos Gornes przegrali ostatecznie po dwusetowym spotkaniu.

W ramach Olbia Challenger para Szymon Walków i Sergio Martos Gornes została rozstawiona z trzecim numerem. W I rundzie polsko-hiszpański duet wygrał z deblem Siergiej Fomin i Federico Salomone. W ćwierćfinale czekali na nich Ołeksij Krutych i Witalij Saczko.

Spotkanie z ukraińską parą rozpoczęło się w czwartek. Jednak z powodu opadów deszczu oba deble były zmuszone zejść z kortu przy stanie po 4 w pierwszym secie. Mecz wznowiono w piątek i tym razem nie było problemu z jego dokończeniem.

Do wyłonienia zwycięzców potrzebne były dwa sety. Obie partie miały podobny przebieg. Walków i Martos Gornes prowadzili z przewagą przełamania, lecz jej nie utrzymywali. W końcowej fazie do głosu dochodzili rywale.

Krutych i Saczko zwyciężyli ostatecznie 6:4, 6:3. Reprezentanci naszych wschodnich sąsiadów awansowali do półfinału challengera w Olbii, a potem poszli za ciosem. Wygrali kolejny mecz i tym samym w sobotę powalczą o tytuł.

Natomiast Walków i Martos Gornes zakończyli występ na etapie ćwierćfinału. 29-letni wrocławianin i jego partner wywalczyli tym samym po 25 punktów do rankingu deblistów oraz czek na sumę 1750 euro do podziału.

Olbia Challenger, Olbia (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 148,6 tys. euro
czwartek-piątek, 17-18 października

ćwierćfinał gry podwójnej:

Ołeksij Krutych (Ukraina) / Witalij Saczko (Ukraina) - Szymon Walków (Polska, 3) / Sergio Martos Gornes (Hiszpania, 3) 6:4, 6:3

Źródło artykułu: WP SportoweFakty