Niebywały thriller w Ningbo. Mistrzyni Wimbledonu nie dokończyła meczu z młodą Rosjanką

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Barbora Krejcikova

Daria Kasatkina rozegrała trzysetowy thriller z Julią Putincewą w turnieju WTA 500 w Ningbo. Barbora Krejcikova doznała kontuzji i nie dokończyła meczu z 17-letnią Mirrą Andriejewą.

W piątek w Ningbo rozegrane zostały ćwierćfinały. Największych emocji dostarczyło starcie Darii Kasatkiny (WTA 11) z Julią Putincewą (WTA 32). W pierwszym secie Rosjanka od 1:4 zdobyła pięć gemów z rzędu, ale w drugim nie miała nic do powiedzenia.

Dramaturgia trzeciej partii była olbrzymia. Kasatkina odrobiła stratę z 2:4 i doszło do tie breaka. W nim obroniła dwie piłki meczowe. Od 4-6 zgarnęła cztery ostatnie punkty i ostatecznie wygrała 6:4, 1:6, 7:6(6). Mecz trwał dwie godziny i 41 minut.

W półfinale Kasatkina zmierzy się z Paulą Badosą (WTA 14), która pokonała 6:3, 6:2 Beatriz Haddad Maię (WTA 10). W ciągu 89 minut Hiszpanka wywalczyła 24 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie dała rywalce żadnej szansy na przełamanie, a wykorzystała trzy z pięciu break pointów.

17-letnia Mirra Andriejewa (WTA 19) prowadziła 7:6(5), 3:2 z Barborą Krejcikovą (WTA 13), gdy Czeszka skreczowała. W ciągu 97 minut obie tenisistki uzyskały po trzy przełamania. Mistrzyni Rolanda Garrosa 2021 i tegorocznego Wimbledonu nie była w stanie kontynuować gry z powodu kontuzji pleców.

Kolejną rywalką Andriejewej będzie Karolina Muchova (WTA 29), która zwyciężyła 3:6, 6:2, 6:3 Annę Kalinską (WTA 12). W trwającym dwie godziny i 31 minut meczu Rosjanka popełniła 13 podwójnych błędów i nie miała ani jednego asa. Czeszka zaserwowała 11 asów i zrobiła dwie podwójne pomyłki. Dwa razy oddała podanie, a zaliczyła cztery przełamania.