Niespodzianka na otwarcie turnieju w Kantonie. Awans Serbki

PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Rebecca Sramkova

Rebecca Sramkova już na I rundzie zakończyła występ w turnieju WTA 250 w Kantonie. Rozstawona z numerem szóstym Słowaczka przegrała z Chinką Sijią Wei.

W poniedziałek w Kantonie rozegrane zostały trzy mecze turnieju głównego. Już na starcie doszło do sporej niespodzianki. Rebecca Sramkova (WTA 51) przegrała 1:6, 4:6 z Sijią Wei (WTA 135).

W ciągu 75 minut rozstawiona z numerem szóstym Słowaczka wykorzystała tylko jeden z pięciu break pointów. Chinka na przełamanie zamieniła cztery z 10 okazji. Kolejną rywalką Wei będzie jej rodaczka, broniąca tytułu Xiyu Wang lub Holenderka Arantxa Rus.

Olga Danilović (WTA 86) pokonała 6:4, 6:4 Erikę Andriejewą (WTA 65). W drugim secie Serbka wróciła ze stanu 1:3. W trwającym godzinę i 43 minuty meczu zdobyła 25 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Spożytkowała cztery z 10 break pointów.

Jaqueline Cristian (WTA 74) zwyciężyła 6:4, 2:6, 6:1 Viktoriję Golubić (WTA 165). W trwającym dwie godziny i dwie minuty meczu Rumunka wywalczyła 34 z 46 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Trzy razy straciła serwis, a wykorzystała cztery z siedmiu break pointów.