Zwroty akcji w meczu Leylah Fernandez. Kontuzja tenisistki z Top 10 rankingu

PAP/EPA / DAVID GUZMAN / Na zdjęciu: Leylah Fernandez

Leylah Fernandez wygrała 6:0 pierwszy set meczu z Warwarą Graczewą, ale później nie brakowało zwrotów akcji. W turnieju WTA 500 w Tokio nie ma już Beatriz Haddad Mai, która skreczowała w spotkaniu z Biancą Andreescu.

W środę w Tokio rozegrane zostały cztery mecze II rundy. Leylah Fernandez (WTA 35) zwyciężyła 6:0, 3:6, 7:5 Warwarę Graczewą (WTA 68). W pierwszym secie Kanadyjka oddała rywalce tylko 14 punktów. Później do głosu doszła jej rywalka. W drugiej partii miało miejsce tylko jedno przełamanie, które reprezentantka Francji uzyskała na 5:3. W trzecim secie Graczewa z 0:2 wyrównała na 2:2. W dalszej fazie meczu obie tenisistki utrzymywały podanie i zanosiło się na tie breaka. Fernandez zadała jednak decydujący cios w 12. gemie, w którym wykorzystała drugą piłkę meczową.

Spotkanie trwało dwie godziny i 15 minut. Fernandez obroniła osiem z 10 break pointów i wykorzystała pięć z 11 szans na przełamanie. Zdobyła o 12 punktów więcej od Graczewej (90-78). Kolejną rywalką Kanadyjki będzie najwyżej rozstawiona Chinka Qinwen Zheng lub Japonka Moyuka Uchijima.

Bianca Andreescu (WTA 159) prowadziła 3:0 z Beatriz Haddad Maią (WTA 10), gdy Brazylijka skreczowała po 18 minutach z powodu kontuzji pleców. Kanadyjską mistrzynię US Open 2019 w II rundzie czeka starcie z Brytyjką Katie Boulter lub Japonką Kyoką Okamurą.

Diana Sznaider (WTA 16) pokonała 6:2, 6:2 Wiktorię Tomową (WTA 49). W ciągu 76 minut Rosjanka odparła dwa z trzech break pointów i zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu okazji.

Zeynep Sonmez (WTA 148) w I rundzie niespodziewanie wyeliminowała Magdalenę Fręch. W środę Tunezyjka przegrała 6:4, 2:6, 3:6 z Sayaką Ishii (WTA 279). W trwającym dwie godziny i 10 minut meczu doszło do 14 przełamań, z których osiem uzyskała Japonka. W ćwierćfinale reprezentantka gospodarzy zagra ze Sznaider.

Toray Pan Pacific Open Tennis, Tokio (Japonia)