Mecz Giny Feistel zakończył się po dwóch setach

Materiały prasowe / Michał Jędrzejewski / Na zdjęciu: Gina Feistel

Reprezentantka Polski nie przedostała się do drugiej rundy turnieju ITF w Glasgow. Gina Feistel została pokonana przez rozstawioną z numerem siódmym Valentinę Ryser.

W tym artykule dowiesz się o:

Gina Feistel przeniosła się do Szkocji po październikowych turniejach w Portugalii. W Quinta do Lago awansowała do drugiej rundy, a następnie w Faro była w ćwierćfinale. Turniej ITF w Glasgow jest rozgrywany na kortach twardych jak wiele innych imprez tenisowych w ostatniej fazie sezonu.

Przeciwniczką Giny Feistel, na początku drabinki w Glasgow, była rozstawiona z numerem siódmym Valentina Ryser. 23-letnia tenisistka reprezentuje Szwajcarię i w przeszłości zwyciężała w pięciu turniejach ITF, a w rankingu WTA znajduje się na 231. miejscu. Próbuje swoich sił również w deblu i w tym sezonie wspólnie z Urszulą Radwańską zwyciężyła w turnieju w Calvi.

Valentina Ryser zwyciężyła z Giną Feistel w dwóch setach. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 6:2 dla Szwajcarki po 37 minutach. Rozstawiona tenisistka odjechała od wyniku 2:2 dzięki serii czterech wygranych gemów.

W drugim secie było nieco więcej walki i zakończył się on po 55 minutach. Valentina Ryser zwyciężyła 6:4 dzięki mocnemu finiszowi. Do stanu 4:4 nie było ani jednego przełamania pomimo break pointów. Szwajcarka odebrała Ginie Feistel podanie w gemie na 5:4 i niebawem zakończyła spotkanie.

Valentina Ryser zagra w drugiej rundzie z Freyą Christie.