WTA Praga: Awans faworytek

Dwie faworytki turnieju WTA w Pradze (z pulą nagród 145 tys. dol.): Shahar Peer (nr 2) i Wiktoria Azarenka (nr 3) awansowały do drugiej rundy. Pierwsza z nich wygrała z Rosjanką Anną Lapuszczenkową, natomiast druga ograła reprezentantkę gospodarzy Petrę Kvitovą.

Łukasz Roszak

Choć Lapuszczenkowa zajmuje odległe 136. miejsce w rankingu WTA, to potrafiła nawiązać walkę z dużo wyżej notowaną Izraelką. W decydujących momentach zabrakło jednak Rosjance doświadczenia i stąd przegrana 5:7, 5:7. Peer w tym meczu pokazała, że raczej trudno będzie jej powtórzyć wynik z 2006 roku, kiedy to wygrała tą imprezę. Łatwiej ze swoją rywalką poradziła sobie wschodząca gwiazda tenisa, Białorusinka Wiktoria Azarenka. Dała swojej rywalce ugrać tylko 7 gemów i ostatecznie wygrała 6:3, 6:4.

Dużo radości czeskim kibicom sprawiła ich rodaczka Karolina Pliskova. 671. zawodniczka rankingu WTA niespodziewanie ograła numer osiem zawodów Kaię Kanepi z Estonii. Widowni mógł się podobać styl w jakim tego dokonała. Pliskova przegrała gładko pierwszego seta 1:6 i wszyscy spodziewali się szybkiej porażki. Innego zdania na ten temat była jednak sama zawodniczka, która ruszyła w pogoń i wygrała dwa kolejne sety 6:3, 7:5. Mecz zakończyła z 7 asami serwisowymi na koncie.

W środę rozegrano także jeden mecz drugiej rundy. Włoszka Roberta Vinci dość nieoczekiwanie uporała się z weteranką z USA, Jill Craybas. Na zwycięstwo 6:4, 6:4 25-letnia Vinci potrzebowała niespełna 70 minut.