2,5-godzinny wysiłek i porażka pretendenta do ATP Finals. Wielki talent awansował bez gry

PAP/EPA / Claudio Bresciani / Na zdjęciu: Grigor Dimitrow

Po trzysetowym i dwuipółgodzinnym meczu Grigor Dimitrow przegrał z Tomasem Machacem w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Wiedniu. Lorenzo Musetti otrzymał walkowera od Gaela Monfilsa.

Podczas turnieju ATP w Wiedniu zajmujący dziesiąte miejsce w rankingu Race Grigor Dimitrow mógł zwiększyć swoje szanse na kwalifikację do ATP Finals. Bułgar ze stolicy Austrii wyjedzie jednak z poczuciem rozczarowania i z zaledwie 50 zdobytymi punktami. Odpadł bowiem już w II rundzie, przegrywając 7:6(5), 4:6, 3:6 z Tomasem Machacem.

Rozstawionemu z numerem trzecim Dimitrowowi z pewnością nie można odmówić ambicji. Bułgar walczył z całych sił, wiedząc, jaka dla niego jest stawka meczu. Jednak roztrwonił prowadzenie z przewagą seta, a w decydującym fragmencie spotkania oddał inicjatywę i przegrał trzy końcowe gemy, co było równoznaczne z jego porażką.

W ciągu dwóch godzin i 32 minut gry Dimitrow zaserwował 12 asów, czterokrotnie został przełamany, wykorzystał dwa z czterech break pointów, posłał 32 zagrania kończące i popełnił 21 niewymuszonych błędów. Z kolei Machacowi zapisano dziewięć asów, również 32 uderzenia wygrywające oraz 19 pomyłek własnych.

24-letni Czech w 1/4 finału zmierzy się z Jackiem Draperem, z którym w głównym cyklu ma bilans 1-1. Brytyjczyk, turniejowa "siódemka", zaserwował 15 asów, nie został przełamany i wygrał 7:5, 6:1 z Luciano Darderim.

Oznaczony numerem szóstym Lorenzo Musetti awansował do ćwierćfinału bez gry. Włoch w czwartek miał zmierzyć się z Gaelem Monfilsem, lecz doświadczony Francuz oddał mecz walkowerem. O awans do półfinału 22-latek z Carrary powalczy z najwyżej rozstawionym Alexandrem Zverevem.