Menadżerka PR Igi Świątek zaznacza, że zaufanie jest szczególnie istotne w relacji z trenerem głównym. - Iga, zanim przystąpiła do jakichkolwiek rozmów o pracy, powiedziała Wimowi o całej sytuacji. Chciała, żeby sam mógł podjąć decyzję o współpracy, mając pełną wiedzę. Jak już wiadomo, Wim zdecydował się na dołączenie do zespołu - zaznacza Wolecka.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie Ależ to był strzał! Można oglądać i oglądać
Belg Fissette zastąpił na stanowisku trenera Polki Tomasza Wiktorowskiego. - Pojawiło się bardzo dużo spekulacji i insynuacji... Zdecydowanie za dużo biorąc pod uwagę, że komunikat, który został wydany, bardzo precyzyjnie definiuje naszą decyzję. Wystarczy go przeczytać ze zrozumieniem, a nie z intencją szukania sensacji. Nasze zakończenie współpracy odbyło się z poszanowaniem obu stron i żadne fejkniusy tego nie zmienią - zaznaczył Wiktorowski w rozmowie z WP SportoweFakty 15 października po raz pierwszy zabierając głos w sprawie.
Fissette, jak dotąd, poprowadził Polkę tylko w jednym turnieju. Były to zorganizowane w Arabii Saudyjskiej WTA Finals. Świątek zakończyła udział w turnieju na fazie grupowej.
Zawieszenie
Przypomnijmy, wyszło na jaw, z czego wynikała przerwa w grze Igi Świątek przed WTA Finals. Międzynarodowa Agencja ds. Integralności Tenisa (ITIA) wykryła niedozwoloną substancję w leku z melatoniną przyjmowanym przez polską tenisistkę.
28 listopada zakończyło się rozpoczęte 12 września i objęte do tej pory klauzulą poufności, postępowanie wyjaśniające w sprawie możliwości naruszenia przepisów antydopingowych przez Igę Świątek. Postępowanie wszczęto, ponieważ w jednym z testów antydopingowych wykryto niewiarygodnie niskie stężenie substancji zabronionej. Chodzi o trimetazydynę (TMZ).
Przed rozpoczęciem turnieju w Cincinnati oznaczono śladowe stężenie trimetazydyny wynoszące 0,05 ng/ml (50 pg/ml). Jak informuje sztab Igi, pozostałe ponad 20 testów antydopingowych zawodniczki w tym sezonie było negatywne, w tym dwa testy tuż przed i dwa po 12 sierpnia.
Badania i analizy przeprowadzone w toku postępowania udowodniły, że Iga Świątek jest niewinna, a śladowe ilości zakazanej substancji przyjęła nieświadomie.
Dawid Góra, szef redakcji WP SportoweFakty
A ja mam satysfakcję bo już parę miesięcy temu podałem powód absencji Świątek w turniejach tenisowych: wpadka dopingowa Czytaj całość