WTA Auckland: Wickmayer mistrzynią

Belgijka Yanina Wickmayer (WTA 16) dzięki finałowemu zwycięstwu 6:3, 6:2 nad Włoszką Flavią Pennettą (WTA 12) wygrała w sobotę otwierający sezon turniej WTA w nowozelandzkim Auckland.

Krzysztof Straszak

To trzeci tytuł 20-letniej Wickmayer, trzeci na różnej nawierzchni: po Estoril i Linzu w ubiegłym sezonie. W US Open doszła do półfinału. Rok 2009 kończyła występem w Turnieju Mistrzyń na Bali, gdzie w fazie grupowej została zatrzymana przez dyskwalifikację rodzimego trybunału we Flandrii. Nie wpisała do antydopingowych arkuszy miejsc pobytu.

Szokujące orzeczenie dla najwyżej notowanej belgijskiej zawodniczki zostało zakontestowane przez sąd, a potem także przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF). Znajdująca się początkowo w czarnej dziurze Wickmayer znów mogła grać, a wobec zamknięcia zgłoszeń do Auckland, postarała się o dziką kartę.