WTA Praga: Finał nie dla Rosolskiej

Polka Alicja Rosolska i Darja Kustowa z Białorusi nie zdołały awansować do finału debla turnieju WTA w Pradze (z pulą nagród 145 tys. dol.). Białorusko-polska para nie sprostała reprezentantkom gospodarzy Andrei Hlavackovej i Lucie Hradeckiej.

Łukasz Roszak

Rosolska i Kustowa fatalnie rozpoczęły to spotkanie. Wykorzystały to Czeszki, które bardzo szybko wypracowały sobie dużą przewagę i pozwoliły rywalkom ugrać zaledwie jednego gema. W drugiej partii gra się wyrównała do tego stopnia, że do wyłonienia zwyciężczyń seta niezbędny był tie-break. Mocniejsze okazały się w nim Czeszki, które wygrały 8:6. Spotkanie trwało 70 minut.

Dodajmy, że para Kustowa/Rosolska nie była tego dnia w stanie przełamać rywalek, choć miały do tego siedem okazji. Z pozytywów gry białorusko-polskiego debla trzeba wymienić wysoką skuteczność pierwszego podania – 81 procent. Niestety rywalki potrafiły trzykrotnie przełamać ten serwis.

Za występ w turnieju w Pradze debel Kustowa/Rosolska otrzyma prawie 2 tysiące dolarów i 50 punktów rankingowych.