WTA Hobart: Medina i Pe'er w półfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Rozstawiona z numerem pierwszym Anabel Medina (WTA 26) pokonała 6:1, 5:7, 6:1 Giselę Dulko (WTA 36) i awansowała do półfinału turnieju WTA w Hobart. Oznaczona "dwójką" Shahar Pe'er (WTA 30) wygrała 4:6, 7:6, 7:5 z Carlą Suárez (WTA 33).

Medina w starciu z Argentynką prowadziła już 6:1 i 3:0, ale wtedy Dulko zaliczyła przełamanie powrotne. Zapisała na konto pierwszego gema trzeciego seta, ale potem na korcie panowała już Medina. - Przegrałam drugiego seta, ale potrafiłam odetchnąć i zrelaksować się - powiedziała Hiszpanka.

Jej rywalką w półfinale będzie Aliona Bondarenko (WTA 32), która Jie Zheng (WTA 35), mistrzynię tej imprezy z 2005 roku. Ukrainka miała aż 17 break pointów, wykorzystała sześć z nich. - [Bondarenko] jest dobra. Grałam z nią już i zawsze to były ciężkie mecze - powiedziała Medina. Pokonała wicemistrzynię Warszawy w ubiegłym sezonie w Dubaju, ale wcześniej przegrała dwa trzysetowe pojedynki.

Blisko trzygodzinną batalię stoczyły Pe'er i Suárez. Górą była wyżej notowana Izraelka, ale w meczu było aż 30 break pointów, po sześć wykorzystanych. Rywalką Pe'er w walce o finał będzie Sara Errani (WTA 50), która pokonała belgijską kwalifikantkę Kirsten Flipkens (WTA 80). Mająca na swoim koncie dwa tytuły Włoszka, mistrzyni Pucharu Federacji, walczyć będzie o piąty finał w cyklu WTA Tour.

Morilla International, Hobart (Australia)

WTA International, kort twardy, pula nagród 220 tys. dol.