ATP Barcelona: Nasz debel w finale!

Rozstawiona z numerem siódmym para Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowała do finału debla turnieju ATP w Barcelonie (z pulą nagród 888 tys. euro). Stało się to za sprawą zwycięstwa nad faworyzowaną parą Simon Aspelin/Julian Knowle (Szwecja/Austria, 4).

Łukasz Roszak

Polacy znakomicie rozpoczęli to spotkanie. W pierwszym secie rywale nie potrafili znaleźć sposobu na świetną grę naszych zawodników i zostali rozgromieni 6:1. W drugiej partii gra się wyrównała. Deble przełamały się solidarnie po jednym razie i o losach seta musiał zadecydować tie-break. Lepsi w nim okazali się Fyrstenberg i Matkowski, którzy wygrali 7:5. Trzeba podkreślić, że na pokonanie tak silnych rywali nasza eksportowa para potrzebowała tylko 75 minut.

Dzisiejsze zwycięstwo było drugim w historii potyczek z szwedzko-austriackim deblem. Poprzednio Fyrstenberg i Matkowski wygrali z tą parą w 2007 roku na kortach twardych w Metz. W finale o pierwszy tytuł w tym roku Polacy zagrają ze zwycięzcami pojedynku Bob Bryan/Mike Bryan (USA, 1) - Feliciano Lopez/Fernando Verdasco (Hiszpania).

Wynik spotkania:

Fyrstenber/Matkowski (Polska, 7) – Aspelin/Knowle (Szwecja/Austria, 4) 6:1, 7:6(5)