Cykl ITF: Grela w 1/8 finału w Grenoble

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Kwalifikantka Aleksandra Grela (WTA 686) po dwu i pół godzinnym boju pokonała nienotowaną Clelię Melenę i awansowała we wtorek do 1/8 finału satelickiego turnieju ITF w Grenoble. To jej 34. zwycięstwo w zawodowym cyklu, a pierwsze od lipca ubiegłego roku.

W tym artykule dowiesz się o:

18-letnia, trenująca za granicą wychowanka Pabianickiego Klubu Tenisowego, w drugim secie zmarnowała cztery piłki meczowe. Zdobyła w sumie tylko trzy punkty więcej od starszej rywalki. O ćwierćfinał zmierzy się z Karlą Mraz (WTA 339), którą pokonała rok temu w ćwierćfinale w Gonesse.

Tymczasem w turnieju Futures w niemieckim Kaarst Grzegorz Panfil (ATP 448) zagra w I rundzie z Sergiejem Bubką (ATP 269), synem słynnego skoczka o tyczce. Podobnie jak tydzień temu w Stuttgarcie (zabrzanin dotarł do czwartego w karierze finału), jego rywal jest rozstawiony z "dwójką".

Eliminacji w hali w Kaarst nie przeszedł żaden ze startujących w nich Polaków: Dawid Olejniczak (nie zapisał się na listę lucky loserów, co dałoby mu awans do głównej drabinki), Mateusz Szmigiel, Piotr Gadomski i Rafał Gozdur. W turnieju kobiet zagrają za to Anna Korzeniak i Justyna Jegiołka.

Ekipa warszawskiego Sinnetu startowała w Eilat, w Izraelu. Wszyscy: Maciej Rajski, Igor Bujdo, Kacper Mularczyk oraz Sebastian Chyliński przepadli w kwalifikacjach i nie rywalizują w grze podwójnej.

wtorek, 26 stycznia

wyniki turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Grenoble (Francja), 10 tys. dol., kort twardy w hali:

I runda gry pojedynczej:

Aleksandra Grela (Polska, Q) - Clelia Melena (Szwajcaria, Q) 6:4, 6:7(8), 6:4

Kaarst (Niemcy), 10 tys. dol., kort twardy w hali:

ćwierćfinał gry podwójnej:

Sina Haas (Niemcy) / Anna Zaja (Niemcy) - Justyna Jegiołka (Polska, 1) / Linda Mair (Włochy, 1) 7:6(5), 6:1

Źródło artykułu: