WTA Dubaj: Radwańska gra o szósty finał w karierze

Agnieszka Radwańska, od poniedziałku ósma rakieta świata, walczy w turnieju WTA w Dubaju o drugi największy finał w karierze. Jej rywalką w piątek o godz. 16 polskiego czasu będzie Wiktoria Azarenka (WTA 6).

W tym artykule dowiesz się o:

Nie da się uciec od jeszcze świeżego wspomnienia z ubiegłorocznego Masters. Także na Półwyspie Arabskim, w katarskiej Dausze, Radwańska w pseudomeczu tenisowym dobiła sparaliżowaną bólem Białorusinkę, która katowała się, odkładając krecz do 1:4 w trzecim secie.

Są równolatkami, ale Polka szybciej weszła do światowej dziesiątki. W 2008 roku w Stuttgarcie rozstawiona Agnieszka przegrała w dwóch setach, a prawdziwym przełomem dla Azarenki (od tego sezonu trenowana przez Francuza Sama Sumyka) był sezon miniony. Wygrała wtedy imprezy w Brisbane, Memphis i, przede wszystkim, Miami - wszystkie w pierwszym półroczu, przebojem wchodząc do Top 10.

Radwańska jednak nie przyzwyczaiła do zwycięstw z rywalkami z czołówki. Łącznie z poprzednim sezonem grała z Top 10 jedenastokrotnie, wygrywając trzy spotkania: ze staczającą się po równi pochyłej Aną Ivanović w Rzymie, bardzo ładne z Jeleną Dementiewą w Pekinie i z Azarenką właśnie. W finale czeka Venus Williams, która trzykrotnie rozprawiła się z Isią w 2009 roku.

Po finale imprezy rangi Premier Mandatory w Pekinie (październik) byłby to drugi największy mecz o tytuł w karierze Polki, która nigdy jeszcze tak dobrze nie grała w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wzięła udział w sesji zdjęciowej, spędza wolny czas z Karoliną Woźniacką, która jest przyjaciółką także Azarenki.

Barclays Dubai Tennis Championships, Dubaj (ZEA)

WTA Premier 5, kort twardy (Deco-Turf II), pula nagród 2 mln dol.

piątek, 19 lutego

godz. 16 polskiego czasu

półfinał gry pojedynczej:

<b><center>Agnieszka Radwańska</b><br>(Polska, 7) <b><center>bilans: 2-2</b> <b><center>Wiktoria Azarenka</b><br>(Białoruś, 4)