WTA Berlin: Rosyjskie porażki

Turniej WTA w Berlinie nie jest najszczęśliwszy dla rozstawionych zawodniczek. Od początku rywalizacji z zawodami pożegnało się już pięć z nich. W środę to tego grona dołączyły Anna Czakwetadze i Nadia Pietrowa (obie Rosja). Co ciekawe, zostały pokonane przez zawodniczki z byłego Związku Radzieckiego. Od Pietrowej lepsza okazała się jej rodaczka Maria Kirilenko, natomiast Czakwetadze uległa Białorusince - Wiktorii Azarence.

W tym artykule dowiesz się o:

W poniedziałek Nadia Pietrowa odniosła swoje pierwsze turniejowe zwycięstwo od czasu Australian Open, jednak w środę nie podtrzymała dobrej passy. Rosjanka została powstrzymana przez swoją rodaczkę, którą polscy kibice mogli podziwiać w turnieju Suzuki Warsaw Masters - Marię Kirilenko. Młoda rosyjska tenisistka nie dała swojej bardziej doświadczonej i utytułowanej rywalce żadnych szans. Oba sety wygrała wyraźnie, po 6:3.

Dobry start do spotkania miała natomiast Anna Czakwetadze. Rosjanka rozgromiła Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 6:1 w pierwszym secie. Jednak jak się okazało, były to dobre złego początki. Czakwetadze przegrała drugiego seta w tie-breaku, a trzeciego 4:6.

Przekonujące wygrane odniosły faworytki turnieju - Justine Henin i Swietłana Kuzniecowa. Belgijka nie dała szans Yung-Jan Chan z Tajwanu, natomiast Rosjanka ograła Kolumbijkę Catalinę Castano. Obie zawodniczki dostały się do turnieju głównego z kwalifikacji.

Przypomnijmy, że we środę do trzeciej rundy zawodów awansowała także Agnieszka Radwańska. Polka po pokonaniu Niemki Angeliki Bachmann, zmierzy się z Sereną Williams. Spotkanie transmitować będzie stacja Eurosport. Mecz powinien rozpocząć się między godziną 13.00 a 14.00.

Dinara Safina (Rosja, 13) - Kaia Kanepi (Estonia, Q) 6:4, 6:3

Alona Bondarenko (Ukraina, 15) - Anabel Medina Garrigues (Hiszpania) 7:5, 0:6, 6:3

Maria Kirilenko (Rosja) - Nadia Pietrowa (Rosja, 16) 6:3, 6:3

Sybille Bammer (Austria) - Sabine Lisicki (Niemcy, WC) 6:3, 1:6, 7:6 (5)

Gisela Dulko (Argentyna) - Caroline Wozniacki (Dania) 6:2, 7:5

Wiera Duszewina (Rosja) - Alisa Klejbanowa (Rosja, Q) 6:2, 4:6, 6:3