ATP Indian Wells: Roddick i Söderling w półfinale

Ubiegłoroczny finalista Andy Murray przegrał 1:6, 6:7 z Robinem Söderlingiem w meczu zamykającym rywalizację półfinałową turnieju ATP World Tour Masters 1000 w amerykańskim Indian Wells. Andy Roddick pokonał 6:3, 7:5 Tommy'ego Robredo.

Dominacja Söderlinga (miał meczbole już przy 5:3 w drugim secie) nad wicemistrzem Australian Open nie podlegała dyskusji. Szwed, siódma rakieta świata, po raz pierwszy w karierze znalazł się w półfinale turnieju tej rangi. W piątek obronił siedem z ośmiu break pointów, dopiero po raz trzeci w turnieju tracąc podanie. Z Roddickiem ma bilans 2-0.

Ósmy w rankingu Amerykanin potrzebował nieco ponad pięciu kwadransów do zwycięstwa nad Robredo, z którym ma miażdżący bilans 11-0 (27-1 w setach!). Ex lider listy światowej po raz czwarty zagra w Kalifornii w najlepszej czwórce, a to już jego trzeci półfinał w tym roku. Przeciw byłemu dwukrotnemu mistrzowi Sopotu był do bólu pragmatyczny: w obu setach wystarczył mu do wywalczenia przewagi jeden break point.

- Ciągle słyszę o tym ile to razy byłem w półfinałach - powiedział Roddick - co sprawia, że czuję się taki stary. Chcę być w końcu w finale i wygrać tutaj, w jedynym miejscu w Ameryce Północnej, gdzie nie nie zdobyłem jeszcze tytułu - zapowiedział. W czterech meczach został przełamany tylko raz. - Czuję, że gram dobrze serwisem - przyznał.