ATP Miami: Blake w II rundzie

James Blake (ATP 52) w ostatnim meczu ATP dnia pokonał 18-letniego Filipa Krajinovicia (ATP 331) 6:7, 6:4, 6:4 i awansował do II rundy turnieju Sony Ericsson Open rozgrywanego na kortach twardych w Miami.

Blake, ćwierćfinalista z 2006 i 2008 roku, w II secie zaliczył decydujące przełamanie na 5:4, a w partii III Amerykanin zapisał breaka na 3:2. Później w ósmym gemie przy serwisie rywala nie wykorzystał trzech piłek meczowych, ale chwilę potem zakończył mecz przy podaniu. W II rundzie zmierzy się z Thomazem Belluccim (ATP 32). Krajinović rozgrywał drugi turniej w cyklu World Tour: przed rokiem dostał dziką kartę także w Belgradzie.

Inny reprezentant gospodarzy, Taylor Dent (ATP 83) pokonał Rainera Schüttlera (ATP 87) 6:1, 6:4. Amerykanin obronił cztery break pointy, sam zamienił na przełamanie wszystkie trzy okazje, jakie miał i w II rundzie zmierzy się z Rafaelem Nadalem (ATP 4).

Z turniejem pożegnali się Mario Ančić (ATP 441) i Richard Gasquet (ATP 74). Chorwat, chory przez całą drugą część ubiegłego sezonu na mononukleozę były siódmy tenisista świata, zaserwował 12 asów, a przegrał z Jérémym Chardym (ATP 48) 4:6, 4:6, nie stwarzając sobie ani jednej okazji na przełamanie serwisu rywala.

Gasquet w spotkaniu z Olivierem Rochusem (ATP 59) zaserwował 13 asów i zdobył w sumie więcej punktów (93-87), ale przegrał 6:7, 6:1, 4:6. W decydującym secie nie wykorzystał dwóch break pointów (w sumie na przełamanie zamienił tylko cztery z 12), a sam dał sobie odebrać podanie. Belg wykazał się 100-procentową skutecznością wykorzystania break pointów (dwa z dwóch).

Wyniki pierwszego dnia turnieju w Miami

Rywali poznali nasi debliści. Kubot i Austriak Marach są rozstawieni z "piątką", w I rundzie grają z Benjaminem Beckerem i Michaelem Kohlmannem. Debel Fyrstenberg-Matkowski został oznaczony "ósemką", a w I rundzie zagra z Julianem Knowle i Philippem Kohlschreiberem.