WTA Miami: Teoretycznie łatwy pojedynek Radwańskiej

Około godziny 18:30 na kort w Crandon Park wyjdzie Agnieszka Radwańska (WTA 9). Jej rywalką w walce o ćwierćfinał turnieju WTA w Miami będzie zawodniczka z Kazachstanu Jarosława Szwiedowa (WTA 48). Transmisja w Eurosport 2.

Michał Świtaj

21-letnia Radwańska w tym sezonie przyzwyczaiła do tego, że z zawodniczkami zdecydowanie niżej notowanymi w rankingu nie przegrywa. Ze Szwiedową grała raz i bez większych problemów ją pokonała.

Obecność zawodniczki, która do 2008 roku reprezentowała barwy Rosji, w tak dalekiej fazie turnieju jest niespodzianką. Szwiedowa jednak dwa z trzech spotkań w Miami wygrała 7:5 w III secie, co świadczy o tym, że ma nerwy ze stali, ale może być już zmęczona długimi pojedynkami. To, że potrafi wygrywać zacięte mecze pokazała też w zeszłorocznym US Open, gdzie odniosła największą wygraną w swojej dotychczasowej karierze, pokonując Jelenę Janković w tie breaku trzeciego seta.

Wyniki osiągane przez zawodniczkę z Kazachstanu w tym roku nie wskazywały dotąd na wysoką formę. Poza półfinałem w Pattaya City, przegrywała w pierwszych rundach pozostałych turniejów. Ale w Miami odniosła pierwsze w sezonie zwycięstwa z Top 50 (Lisicka, Petković). W Miami dotychczas grała dwa razy, w 2007 roku pokonując będącą wtedy w świetnej formie Anę Ivanović.

Natomiast najlepsza polska zawodniczka w tegorocznym turnieju w Miami nie straciła jeszcze seta, chociaż jej pojedynek z Ivanović w poprzedniej rundzie był dramatyczny (7:5. 7:5). Isia w Miami dotychczas zaskakiwała polskich kibiców. W 2007 roku dała sygnał, że trzeba będzie się z nią wkrótce liczyć, gdy pokonała Martinę Hingis. Rok później również postarała się o niespodziankę, ale w negatywnym znaczeniu: przegrała w pierwszym pojedynku z 255. w rankingu WTA Michelle Larcher de Brito.

Przed rokiem Agnieszka po raz drugi dotarła do IV rundy, gdzie uległa Venus Williams. Okazję do rewanżu na starszej z amerykańskich sióstr Radwańska może mieć już w środę, bo gdy wystara się o wygraną, to w kolejnej rundzie zagra z lepszą z pojedynku Venus Williams - Daniela Hantuchová.