WTA Miami: Ćwierćfinał formalnością dla Radwańskiej

Dziewiąta na liście rankingowej Agnieszka Radwańska po raz pierwszy w karierze awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Miami. Polka pokonała w poniedziałek 6:1, 6:4 Jarosławę Szwiedową (WTA 48). We wtorek/środę Venus Williams lub Daniela Hantuchová.

Mimo nerwowości w drugiej partii najlepsza polska tenisistka pewnie odprawiła bez straty seta (już trzeci mecz) kolejną rywalkę. Podobnie jak w spotkaniu z Ivanović zdobyła więcej punktów przy odbiorze niż przy serwisie. Pobiła swoje wyniki z 2007 i ubiegłego roku, kiedy przegrywała w IV rundzie, a teraz postara się o trzeci półfinał w sezonie.

Przy podaniu 22-letniej Szwiedowej było dwanaście break pointów, z których Polka wykorzystała połowę. Wczesne przełamanie stworzyło komfortową sytuację w otwierającej partii, ale drugi set potoczył się inaczej. Naturalizowana z Rosjanki reprezentantka Kazachstanu objęła prowadzenie 2:0, by znów stracić serwis. Po trzech kolejnych wygranych gemach przez odbierającą podanie utrzymała Radwańska, która wyszła na 4:3.

Sony Ericsson Open, Miami (USA)

WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 4,5 mln dol.

poniedziałek, 29 marca

IV runda (1/8 finału):

<b><center>Agnieszka Radwańska</b><br>(Polska, 6) <b><center>6:1, 6:4</b> <b><center>Jarosława Szwiedowa</b><br>(Kazachstan)